?> Все новости кафедры АиТ


тел.: (057) 707-64-64
                  707-60-66
                  751-18-30

e-mail: ntu.kpi.at@gmail.com
Facebook, Instagram


Щорічна конференція
Перспективи автомобілі - і тракторобудування


Час проведення: Березень

Конференція за фахом 05.22.02 - автомобілі та трактори. Зареєстрована в реєстрі ВАК України



Щорічна конференція
МІКРОКАД


Час проведення: Травень

Доповіді магістрів, аспірантів і докторантів за спеціальністю 05.22.02 - автомобілі та трактори.



Вісник НТУ "ХПІ" Збірник наукових праць.
Тематичний випуск Автомобиле - і тракторобудування.


Збірник випускається з 2002 р. Містить матеріали вітчизняних і зарубіжних наукових шкіл з сучасних проблем автомобіле- і тракторобудування. Всього випущено 8 випусків.



Вісник НТУ "ХПІ" Збірник наукових праць.
Конструювання і дослідження тракторів.


Випускається з 1968 року. Діяв до 1991 р. Статті по динаміці руху трактора з механічною і гідрооб'ємної трансмісіями, стійкості руху і керованості, навантажень в ходової частини, питань автоматизації управління режимів роботи агрегату, математичного моделювання динамічних об'єктів.



Вісник НТУ "ХПІ" Збірник наукових праць.
Збірник наукових праць. Тематичний випуск "Транспортне машинобудування"


Заснований в 2001 році. Всього вийшло 8 випусків. У збірнику представлені теоретичні та практичні результати досліджень і розробок, виконаних викладачами вищої школи, аспірантами, науковими співробітниками ...




Сучасне діагностичне обладнання

Універсальний комплекс для діагностики електронних систем легкових автомобілів BOSCH FSA 740 і KTS-530. Забезпечує можливість контролю і діагностики 158 автомобільних систем для 1260 типів автомобілів.



Комп'ютерні класи

Лабораторія кафедри включає два комп'ютерні класи, оснащених сучасними обчислювальними мащін, орієнтованими використання таких прикладних пакетів автомтізірованного проектування як Compas, SolidWorks, Mathcad та ін ..



Лабораторія

Галузева науково-дослідна лабораторія є на сьогоднішній день як однієї з основних баз для наукових досліджень в галузі, так і унікальним наочним посібником для студентів, які вивчають пристрій, експлуатацію та технічне обслуговування автомобілів та тракторів. Велика частина лабораторних (34) і практичних робіт (18) проводиться на стендах лабораторії.


Новости


Відкрита зустріч експертної комісії з акредитації 2021

23.12.2021 о 12:15 відбудеться відкрита зустріч з експертами: ID 5756 Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", ОП "Автомобілі та автомобільне господарство"

Он-лайн платформа зустрічі: Zoom

Идентификатор конференции: 819 0915 1536
Код доступа: 2021

Наші випускники працюють над створенням електромобілів в Європі

Випускник кафедри «Автомобіле- і тракторобудування» Антон Головко отримав запрошення навчатися у Варшавській Політехніці за програмою подвійних дипломів з НТУ "ХПІ" після проходження відбору на знання англійської мови. Скориставшись цією можливістю, навчався в магістратурі у Варшаві та проходив переддипломну практику в компанії "Electro Mobility Poland", де і отримав запрошення на працевлаштування. Тож, працював і закінчував навчання одночасно. Успішно захистив дипломну роботу і отримав диплом "з відзнакою". Зараз Антон працює в сфері розробки електромобілів. Спочатку ним виконувався технічний аналіз автомобілів-конкурентів, та їх платформ. Останнім часом наш випускник працює над стратегією продуктів (марок електромобілів), їх виходу на ринок, позиціонування між конкурентами та цільовою аудиторією, отже, робота здійснюється не стільки в технічній галузі, а більш в маркетинговій.
Антон Головко дуже вдячний всім викладачам кафедри і Харківському Політеху загалом за надану можливість проявити себе!

Антон Головко у Варшавській Політехніці Антон Головко у Варшавській Політехніці


Практика студентів першого курсу групи МІТ-721 на "Фрунзе-Авто" у автосалоні "KIA"

08.10.2021 року пройшла ознайомча практика студентів першого курсу спеціальності 274 "Автомобільний транспорт" кафедри «Автомобіле- і тракторобудування» НТУ «ХПІ», згідно робочої програми навчального курсу «Вступ до фаху». Цього разу студентам пощастило відвідати корпорацію "Фрунзе-Авто", автосалон "KIA". Зустрів та представив компанію заступник керівника автоцентру "Фрунзе-Авто" Бікетов Олександр Григорович. В ході лекції студенти отримали багато нової, цікавої та корисної інформації стосовно роботи офіційного дилера з продажу нових автомобілів на прикладі торгової марки "KIA", сервісного центру, ремонтної зони, "ШОУ-РУМА".

МІТ-721 автосалон МІТ-721 автосалон "KIA" Фрунзе-Авто


МІТ-721 автосалон МІТ-721 автосалон "KIA" Фрунзе-Авто


МІТ-721 автосалон МІТ-721 автосалон "KIA" Фрунзе-Авто


Практика студентів першого курсу групи МІТ-721 на автоцентрі Renault "Соллі Плюс"

05.10.2021 згідно робочої програми навчального курсу «Вступ до фаху» лекцію для студентів провів керівник відділу сервісу автоцентру Renault "Соллі Плюс" Аксьонов Денис Юрійович. Денис Юрійович розповів про структуру підприємства в цілому, детально ознайомив студентів з роботою сервісу на підприємстві та ремонтною зоною.
Кафедра «Автомобіле- і тракторобудування» НТУ «ХПІ» висловлює велику подяку керівництву автоцентру Renault та особисто Аксьонову Денису Юрійовичу за проведене заняття.

Автоцентр Renault Автоцентр Renault "Соллі Плюс" МІТ-721 2021


Автоцентр Renault Автоцентр Renault "Соллі Плюс" МІТ-721 2021


Автоцентр Renault Автоцентр Renault "Соллі Плюс" МІТ-721 2021


Автоцентр Renault Автоцентр Renault "Соллі Плюс" МІТ-721 2021


Відкрита зустріч експертної комісії з акредитації 2021

28.09.2021 о 14.30-15.00 відбудеться відкрита зустріч експертної комісії з акредитації ОПП "Автомобілі та автомобільне господарство" спеціальності 274 Автомобільний транспорт з усіма охочими учасниками освітнього процесу

Он-лайн платформа зустрічі: Zoom

Идентификатор конференции: 890 6986 0966
Код доступа: 2021

Студенти кафедри - призери конкурсу студентських наукових робіт в галузі «Автомобільний транспорт»

«Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році» по спеціальності «Автомобільний транспорт» (напрям «Експлуатація та ремонт засобів транспорту») проводився 14.04.2021р. на базі кафедри «Технічної експлуатації та сервісу автомобілів ім. М.Я. Говорущенко» Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. В конкурсі приймали участь 58 чоловік, було представлено 48 робіт зі всієї України. НДР виконали студенти 4 курсу групи МІТ-717 Расторгуєв С.Є. та 5 курсу групи МІТ-720м Яценко В.Ю. (керівник проф. Сергієнко М.Є.). За результатами оцінок конкурсної комісії було завойовано 2 місце.

Керівник НДР - проф. Сергієнко М.Є. зі студентом Керівник НДР - проф. Сергієнко М.Є. зі студентом


Конкурсні пропозиції 2021

Стань фахівцем в галузі транспорту! Обирай спеціальності 274 - Автомобільний транспорт (спеціалізація - Автомобілі та автомобільне господарство) або 133 – Галузеве машинобудування (спеціалізація автомобілі та трактори).

Скачати конкурсні пропозиції за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1s0cM-sYCKfIMrhrgviPph3M18Iqp82tr/view?usp=sharing

Конкурсні пропозиції Конкурсні пропозиції


Олімпіада НТУ «ХПІ» для вступників (+20 балів до ЗНО)

Запрошуємо взяти участь у олімпіаді НТУ «ХПІ», що проводитиметься в рамках Всеукраїнських олімпіад для професійної орієнтації вступників (на основі повної загальної середньої освіти), які мають бажання вступати на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності. Переможці II туру олімпіади отримають до +20 балів до одного з предметів ЗНО.

Олімпіада проводиться в два тури:
Строки проведення Першого I (дистанційного) туру з 28 лютого по 4 квітня (неділя).
Дата проведення Другого II туру 25 квітня (неділя).
Дата оприлюднення результатів (на сайті) 30 квітня (п’ятниця).

Подробиці за посиланням:
http://vstup.kpi.kharkov.ua/admission/olimpiada-ntu-khpi-dlia-vstupnykiv/


Дмитро Созоник призер чемпіонат Харківської області з армрестлінгу

Студет кафедри Дмитро Созоник зайняв два других місця на правій і лівій руці в категорії 90кг по юніорам і зайняв 3 місце в категорії 90 кг за дорослим на праву руку.

Дмитро Созоник Дмитро Созоник


Призери конкурсу студентських наукових робіт 2020

Студенти кафедри Автомобіле-і тракторобудування Рябцев Олександр та Яценко Видим були відзначені дипломами ІІІ ступеня з участь у конкурсі студентських наукових робіт у 2020 році.

Студенти кафедри Автомобіле-і тракторобудування Рябцев Олександр та Яценко Видим Студенти кафедри Автомобіле-і тракторобудування Рябцев Олександр та Яценко Видим


диплом ІІІ ступеня Рябцев Олександр диплом ІІІ ступеня Рябцев Олександр


диплом ІІІ ступеня Яценко Видим диплом ІІІ ступеня Яценко Видим


Правила прийому на 2020 рік

В НТУ «ХПІ» затверджені нові правила прийому на 2020 рік зі змінами, що враховують карантинні заходи в Україні та зміни у термінах проведення ЗНО-2020.

Правила прийому на 2020 у форматі pdf

Правила прийому на 2020 рік, що враховують карантинні заходи в Україні Правила прийому на 2020 рік, що враховують карантинні заходи в Україні


Вітаємо нового кандидата наук

Наказом від 14.05.2020 №627 старшому викладачу кафедри "Автомобіле і тракторобудування" Мамонтову Анатолію Геннадійовичу присуджено науковий ступень кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.02 - автомобілі та трактори.

Захист дисертації відбувся 26.12.2019 в аудиторії № 11 кафедри ДВЗ НТУ «ХПІ» на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.13.
Тема роботи: «Поліпшення показників плавності ходу та динамічної навантаженості ходових систем колісних тракторів на транспортних роботах».

Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Самородов Вадим Борисович
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Пісарєв Валерій Петрович (Національна академія Національної гвардії України, професор кафедри автобронетанкової техніки)
- доктор технічних наук, доцент Шуляк Михайло Леонідович (Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, професор кафедри тракторів і автомобілів)

Колектив кафедри щиро бажає подальших творчих успіхів!!!

Мамонтов Анатолій Геннадійович Мамонтов Анатолій Геннадійович


Призові місця студентів старшокурсників 2020

Студент групи МІТ-Н418а Вологдін Видим Русланович посів друге місце у 23й олімпіаді з дисципліни “Системи автоматизованого проектування та комп’ютерного моделювання в машинобудуванні“, яка пройшла 19 лютого 2020р у НТУ "ХПІ".

Дана олімпіада проводиться вже протягом більше 20 років. Раніше її організаторами були: Хмельницький національний університет (1997-2013) і Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (2014-2017), Національний технічний університет “Харківський політехнічний iнститут” (2018-2019). Щорічно в олімпіаді бере участь близько 50 студентів з різних країн, таких як: Україна, Білорусія, Придністров’я, Росія, Польща та ін.

Генеральним спонсором цього року виступила Компанія Прогрестех-Україна, що надає інженерні послуги й розробляє програмне забезпечення для провідних підприємств високотехнологічних секторів економіки.

Представники саме цієї компанії завітали на кафедру з метою налагодження зв'язків із студентами старших курсів та керівництвом кафедри "Автомобіле- і тракторобудування"

Представитель Прогрестех-Украина и зав. каф. Представник Прогрестех-Україна та зав. каф. "Автомобіле-і тракторобудування"


Олімпіада з САПР та комп’ютерного моделювання Олімпіада з САПР та комп’ютерного моделювання


День відкритих дверей НТУ ХПІ 2020

23 лютого НТУ «ХПІ» пройшов День відкритих дверей та Фестиваль науки «Science is FUN». Представники кафедри охоче ділилися з абітурієнтами та їх батьками особливостями навчання за спеціальністю 274 Автомобільний транспорт (спеціалізація 274-01 Автомобілі та автомобільне господарство) та 133 Галузеве машинобудування (спеціалізація 133-01 Автомобілі та трактори) та відповідали на запитання.

Цього року неабиякій інтерес серед абітурієнтів викликала присутність представника підприємства-роботодавця, а також постійної бази практики для студентів кафедри "Автомобіле- і тракторобудування", - ТОВ "Соллі+", метою якого було демонстрація наявності сучасного обладнання та зацікавленості у майбутніх кваліфікованих співробітниках відповідного профілю.

абітурієнти-іноземці абітурієнти-іноземці


Volkswagen Touareg ТОВ Volkswagen Touareg ТОВ "Соллі+ день відкритих дверей НТУ "ХПІ"


Представник ТОВ Представник ТОВ "Соллі+", Ректор НТУ "ХПІ" та співробітники кафедри


Спортивні досягнення 2020

Студент кафедри Автомобіле-і тракторобудування Созоник Дмитро став бронзовим призером серед студентів України з армспорту на лівій та правій руці у ваговій категорії 90 кг.

Созоник Дмитро Созоник Дмитро


Переддипломна практика студентів кафедри

C 01 вересня 2019 по 28 жовтня 2019 студенти за спеціальністю Автомобілі та автомобільне господарство пройшли переддипломну практику на провідних профільних підприємствах Харкова.
ТОВ "Автотрейдинг Харків"

Стеденти Чорнобай В.В. і Лебідь К.Д. на ТОВ Стеденти Чорнобай В.В. і Лебідь К.Д. на ТОВ "Автотрейдинг Харків"


Стеденти Чорнобай В.В. і Лебідь К.Д. на ТОВ Стеденти Чорнобай В.В. і Лебідь К.Д. на ТОВ "Автотрейдинг Харків"


Заняття на лабораторній базі кафедри

Студенти групи Міт 401.8 ,2 курс , Кодрян Михайло Михайлович та Приходько Олександр Володимирович під керівництвом Краснокутського Володимира Миколайовича відремонтували Трактор Т-25, що входить до складу лабораторії кафедри. Проведено ревізію паливного насосу, акумулятора, покладено нові клеми, замінено масло в двигуні і в КПП, встановлено новий стартер, відновлено паливний бак. Виконано регулювання клапанів, прочистили повітряний і паливний фільтри, прокачали паливну систему.

Кодрян М.М. і Приходько А.В. Кодрян М.М. і Приходько А.В.


Кодрян М.М. і Приходько А.В. Кодрян М.М. і Приходько А.В.


Краснокуцький В.М. Краснокуцкий В.М.


Практика студентів на профільних підприємствах

Відповідно до навчального плану студенти 4-го курсу за спеціальністю 274 Автомобільний транспорт пройшли практику на профільних підприємствах м.Харкова та області. За 2 тижні студентам вдалося отримати досвід практичної роботи, показати себе і дізнатися більше про майбутніх роботодавців, що-б по закінченню Університету зробити усвідомлений вибір.

Практика студентів на профільних підприємствах Практика студентів на профільних підприємствах


Практика студентів на профільних підприємствах Практика студентів на профільних підприємствах


Практика студентів на профільних підприємствах Практика студентів на профільних підприємствах


Практика студентів на профільних підприємствах Практика студентів на профільних підприємствах


Практика студентів на профільних підприємствах Практика студентів на профільних підприємствах


Практика студентів на профільних підприємствах Практика студентів на профільних підприємствах


Практика студентів на профільних підприємствах Практика студентів на профільних підприємствах


Результати Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Ремонт машин»

24-го травня 2019 року На засіданні Вченої ради з нагоди Дня науки ректором НТУ «ХПІ» професором Євгеном Соколом разом з Почесним ректором, головою Вченої ради професором Леонідом Товажнянським за призове місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді було нагороджено студента кафедри «Автомобіле- і тракторобудування» Дрюка Олександра.

Нагородження Дрюк Олександр на засіданні Вченої ради НТУ ХПІ Нагородження Дрюк Олександр на засіданні Вченої ради НТУ ХПІ


Презентація лабораторії кафедри для учнів середньої школи

15.05.2019 під час спеціально організованої виїзної екскурсії учні середньої школи змогли поспілкуватися зі співробітниками кафедри і навіть покерувати трактором.

Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування


Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування


Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування


Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування Презентація лабораторії кафедри Автомобіле- і тракторобудування


Сучасна профільна література на кафедрі автомобіле і трактробудування видання 2018 року

У відповідності до плану методичної роботи та з метою забезпечення навчального процесу якісною профільною літературою доц. Кожушко А.П. було підготовлено та видано навчальний посібник: Коливання механічних систем в автомобіле- та тракторобудуванні.

Навчальний посібник рекомендовано Вченою радою Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» як навчальний посібник для студентів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», протокол № 8 від 2 листопада 2018 р.

Представлені матеріали містять основні викладки прикладної теорії коливань, а також дають змогу освоїти на практиці дослідження коливань, які властиві вузлам та агрегатам автомобілів і тракторів, знаходити шляхи боротьби з негативними наслідками коливань.

Призначено для студентів, аспірантів, викладачів та наукових співробітників транспортного профілю.

Повне бібліографічне посилання:

Кожушко А.П. Коливання механічних систем в автомобіле- та тракторобудуванні: навчальний посібник / А.П. Кожушко. – Харків: ФОП Панов А.М., 2018. – 316 c.

Коливання механічних систем в автомобіле- і тракторобудування: навчальний посібник Коливання механічних систем в автомобіле- і тракторобудування: навчальний посібник


Зустріч зі стейкхолдерами для випускників та студентів страших курсів

12 квітня 2019 на кафедрі пройшла щорічна зустріч студентів старших курсів з представниками стейкхолдерів. Студенти отримали необхідну інформацію про вимоги до претендентів, а також змогли поставити нагальні питання менеджерам по кадрам в невимушеній обстановці. Зацікавленість бакалаврами і магістрами за спеціалізаціями «Автомобілі та автомобільне господарство» та «Автомобілі та трактори» проявили:

- ТОВ «АД» «СОЛЛІ ПЛЮС», керівник сервісу «Volkswagen», Фадєєв Владислав В'ячеславович.

- ДП «Автотрейдінг-Харків», заступник директора з виробництва, Голяков Олег Юрійович.

- Х-MOTORS, TRUCK MOTORS, директор (TRUCK MOTORS), Яковенко Андрій Миколайович.

- МАЙСТЕР-СЕРВІС, провідний менеджер по персоналу, Шлапак Ольга Юріївна, рекрутер, Горпіченко Дарина Іванівна.

- ТОВ «Омега», менеджер з підбору і розвитку персоналу, Третьякова Ірина Миколаївна, менеджер з підбору і розвитку персоналу, Ожерельева Ірина Володимирівна.

- ТОВ «УКБТШ» (Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі), головний конструктор, Гриненко Олексій Анатолійович.

- ТОВ СПК (Слобожанська промислова компанія), головний інженер, Харланцев Олександр Олександрович.

- ТОВ НВО Вертикаль, HR Manager, Багрянцева Юлія Сергіївна.

Кафедра "Автомобіле- і тракторобудування" дякує Всіх учасників зустрічі.



Студенти кафедри задають питання стейкхолдерам Студенти кафедри задають питання стейкхолдерам


Головний конструктор ТОВ «УКБТШ», Гриненко Олексій Головний конструктор ТОВ «УКБТШ», Гриненко Олексій


HR Manager ТОВ НВО Вертикаль Багрянцева Юлія HR Manager ТОВ НВО Вертикаль Багрянцева Юлія


Головний інженер ТОВ СПК Харланцев Олександр Олександрович Головний інженер ТОВ СПК Харланцев Олександр Олександрович


Директор TRUCK MOTORS Яковенко Андрій Миколайович Директор TRUCK MOTORS Яковенко Андрій Миколайович


ТОВ «Омега», менеджер з підбору і розвитку персоналу, Третьякова Ірина Миколаївна, менеджер з підбору і розвитку персоналу, Ожерельева Ірина Володимирівна. ТОВ «Омега», менеджер з підбору і розвитку персоналу, Третьякова Ірина Миколаївна, менеджер з підбору і розвитку персоналу, Ожерельева Ірина Володимирівна.


МАЙСТЕР-СЕРВІС, провідний менеджер по персоналу, Шлапак Ольга Юріївна, рекрутер, Горпіченко Дарина Іванівна МАЙСТЕР-СЕРВІС, провідний менеджер по персоналу, Шлапак Ольга Юріївна, рекрутер, Горпіченко Дарина Іванівна


Результати Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Ремонт машин»

4-го квітня 2019 року на базі науково-технічного інституту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка відбувся 2 етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Ремонт машин». В межах виконання плану з методичної роботи доц. Краснокуцьким В.М. кафедру «Автомобіле- і тракторобудування» представляли 3 студенти: Ткачов В‘ячеслав (МІТ-24МН(ТМ)), Вільний Дмитро та Дрюк Олександр (обидва МІТ-75(ТМ)).

Олімпіада складалася з:

1) Тестових завдань по ремонту й експлуатації машин;

2) Письмового творчого завдання по ремонту деталі машини.

За результатами олімпіади Дрюк Олександр нагороджений дипломом 3-го ступеня. Вільний Дмитро та Ткачов В‘ячеслав нагороджені дипломами учасника олімпіади.



Результаты Всеукраинской студенческой олимпиады по дисциплине «Ремонт машин» Результаты Всеукраинской студенческой олимпиады по дисциплине «Ремонт машин»


Доцент кафедри АІТ Кожушко Андрій Павлович отримав стипендію КМУ

Згідно з рішенням колегії МОН України від 24.10.2018 року та постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 05.11.2018 року доцент кафедри "Автомобіле-і тракторобудування" Кожушко Андрій Павлович переміг в конкурсі на отримання стипендій для молодих вчених НТУ " ХПІ "Кабінету Міністрів України.

Працевлаштування випускників через проходження практики на автохолдингам "СОЛЛІ +"

Кафедра Автомобіле- та тракторобудування НТУ "ХПІ", дякує міжнародний автомобільний холдинг в особі ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТА автохолдингам "СОЛЛІ +" ПУЧКОВА ОЛЕГА ОЛЕКСІЙОВИЧА, за надану можливістю провести екскурсію на підприємстві.

22.02.19г. Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen, де ознайомилися з роботою сервісу - велике спасибі КЕРІВНИКОВІ СЕРВІСУ ФОЛЬКСВАГЕН - Фадєєва ВЛАДИСЛАВУ В'ячеславович, і роботою автосалону - велике спасибі ДИРЕКТОРОВІ АВТОСАЛОНУ ФОЛЬКСВАГЕН - ГОРЯЧИЙ ЯРОСЛАВУ ВОЛОДИМИРОВИЧУ.

Окрема подяка HR автохолдингам "СОЛЛІ +" ЧЕРНУШЕНКО ОЛЬЗІ ВОЛОДИМИРІВНІ.

За результатами екскурсії та проведеного тестування відібрано дві кандидатури на переддипломну практику на підприємство з можливим подальшим працевлаштуванням молодих фахівців.

Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen


Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen


Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen


Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen Студенти п'ятого курсу кафедри АІТ відвідали автосалон Volkswagen


Розклад занять на весняний семестр 1-5 курс

Розклад занять академічних груп 1-5 курсу кафедри "Автомобілі та тракторобудування" на весняний семестр

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс



Запрошуємо на День відкритих дверей 24.02.2019

Запрошуємо учнів старших класів та технікумів на день відкритих дверей, що відбудеться у спорткомплексі НТУ "ХПІ" (вул. Алчевських, 50а) 10:00 - 14:00

Зона робототехніки та інжинірингу
Лабораторно-експериментальна зона
Зона майстер-класів
Лекторій: мотиваційні та науково-пізнавальні лекції
виступи Рок-гуртів


Також Представники приймальної комісії вишу розкажуть абітурієнтам та їхнім батькам, як уникнути помилок при вступі до ЗВО (ВНЗ), про особливості вступної кампанії 2019. Ви зможете поспілкуватися з ректором ХПІ професором Євгеном Соколом, представниками інститутів, факультетів та кафедр вишу. Та пройти експрес-тестування ЗНО

Делегації ПрАТ «Гідросила Груп» на кафедрі "Автомобіле-і тракторобудування"

Під час візиту делегації ПрАТ «Гідросила Груп» в НТУ «ХПІ» кафедру "Автомобіле-і тракторобудування" відвідав Голова Наглядової ради Павло Штутман. Мета візиту на кафедру - визначення напрямків перспективного співробітництва. Павло Штутман ознайомився з лабораторією кафедри, тематикою наукових досліджень і поспілкувався з провідними викладачами.

Павло Штутман (ПрАТ «Гідросила Груп»), Євген Сокіл (НТУ Павло Штутман (ПрАТ «Гідросила Груп»), Євген Сокіл (НТУ "ХПІ"), Вадим Самородов (НТУ "ХПІ" каф. "АІТ")


Павло Штутман (ПрАТ «Гідросила Груп»), Євген Сокіл (НТУ Павло Штутман (ПрАТ «Гідросила Груп»), Євген Сокіл (НТУ "ХПІ"), Вадим Самородов (НТУ "ХПІ" каф. "АІТ")


Лабораторний стенд трактора Т150-К (НТУ Лабораторний стенд трактора Т150-К (НТУ "ХПІ" каф. "АІТ")


Наукова субота «Захоплююча механіка»

Кафедра "Автомобіле- та тракторобудування" запрошує випускників шкіл і технікумів на Наукову суботу з Політехом: «Захоплююча механіка» Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут". Початок об 11-00. м. Харків, вул. Кирпичова, 2. (Проїзд до станцій метро "Пушкінська" або "Архітектора Бекетова). Запрошуємо на навчання випускників шкіл, технікумів та коледжів за спеціальностями 133 - «Галузеве машинобудування» (спеціалізація «Автомобілі та трактори) та 274 - «Автомобільний транспорт» (спеціалізація «Автомобілі та автомобільне господарство»). Конкурсні предмети: українська мова та література, математика – профілюючий, фізика або іноземна мова – за вибором.

XV Міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та безпека-2018"

З 09 по 12 жовтня 2018 року на території Міжнародного виставкового центру відбулася XV Міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та безпека-2018", організована в єдиному форматі з XI Міжнародним авіакосмічної салоном "Авіасвіт-ХХІ" та XVII Міжнародної спеціалізованої виставкою "Технології захисту / ПожТех -2018 ". Уже кілька років поспіль виставка символічно проводитися напередодні Дня захисника України. НТУ ХПІ був представлений декількома стендами, в тому числі розробкою кафедри "Автомобіле-і тракторобудування"

проф. Самородов В.Б. з магістрами Стамбульського технічного унаверсітета в ході відвідування ПАТ проф. Самородов В.Б. з магістрами Стамбульського технічного унаверсітета в ході відвідування ПАТ "Гідросила" м Кропивницький


Заступник міністра освіти і науки України Стріха М.В. (Другий зліва) і проректор НТУ Заступник міністра освіти і науки України Стріха М.В. (Другий зліва) і проректор НТУ "ХПІ" Марченко А.П. (Другий праворуч) на стенді НТУ "ХПІ"


Делегація з Туреччини на стенді НТУ Делегація з Туреччини на стенді НТУ "ХПІ"


Робочий момент на експозиції НТУ Робочий момент на експозиції НТУ "ХПІ"


Х Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» 2018

21-25 жовтня 2018 року представники кафедри "Автомобіле- і тракторобудування" професор Краснокуцький В.М. та доцент Павлій Н.В. прийняли участь у Х міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», де представили презентацію "Дуальна освіта - новий шлях і засіб для формування розвитку професійної компетенції майбутніх фахівців".

Х Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» 2018 Х Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» 2018


За упровадження дуальної освіти студентів кафедри За упровадження дуальної освіти студентів кафедри "Автомобіле- і тракторобудування" на Харківському тракторному заводі Міністерство освіти і науки України ногородило золотою медаллю та дипломом


НТУ НТУ "ХПІ" удостоєний почесного звання "Лідер інновацій в освіті"


Директор загальноосвітньої школи №3 міста Краматорськ - Серікова Жанна Володимирівна ознайомилась з концепцією дуальної освіти та обговорила наміри про подальшу співпрацю з кафедрою Директор загальноосвітньої школи №3 міста Краматорськ - Серікова Жанна Володимирівна ознайомилась з концепцією дуальної освіти та обговорила наміри про подальшу співпрацю з кафедрою "Автомобіле- і тракторобудування"


Директор Маріупольського професійного ліцею автотранспорту - Головань Віра Іванівна обговорила питання продовження навчання для випускників ліцею на кафедрі Директор Маріупольського професійного ліцею автотранспорту - Головань Віра Іванівна обговорила питання продовження навчання для випускників ліцею на кафедрі "Автомобіле- і тракторобудування"


Лабораторные работы по сервисному обслуживанию автомобилей и тракторов

Спеціальність: 274 Автомобільний транспорт. Спеціалізація: 274-01 Автомобілі та автомобільне господарство. Цикл лабораторних робіт. Заміна гальмівних колодок, Збиральні мийні роботи, Визначення кількості відпрацьованих газів

Замена тормозных колодок Замена тормозных колодок


Подкачка шин Подкачка шин


Уборочно-моечные работы Уборочно-моечные работы


Определение количества отработавших газов Определение количества отработавших газов


Определение количества отработавших газов Определение количества отработавших газов


Определение количества отработавших газов Определение количества отработавших газов


День науки «ЗАХОПЛЮЮЧА МЕХАНИКА»

Запрошуємо учнів старших класів і технікумів на День науки «ЗАХОПЛЮЮЧА МЕХАНИКА»

Представлені досліди в форматі STEM, в яких кожен міг взяти участь і проявити себе. У кожній з локацій чекали експерименти, майстер-класи, екскурсії, кава-брейк та презентації від представників профільних кафедр.

13 жовтня 2018 у 11:00 на території Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (вул. Кирпичева, 2)

Локація кафедри "Автомобіле-і тракторобудування": НТУ «ХПІ», Нова бібліотека, 1 поверх, 34 аудиторія.

Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування


Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування


Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування


Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування Абітурієнти на локації кафедри Автомобіле- і тракторобудування


День открытых дверей «ЗАХВАТЫВАЮЩАЯ МЕХАНИКА» День открытых дверей «ЗАХВАТЫВАЮЩАЯ МЕХАНИКА»


Ярмарок професій або знайомство зі стейкхолдерами

13 квітня 2018 на кафедрі пройшла щорічна зустріч студентів старших курсів з представниками роботодавців стейкхоL9;лдерів. Студенти отримали необхідну інформацію про вимоги до претендентів, а також змогли поставити нагальні питання менеджерам по кадрам в невимушеній обстановці. Зацікавленість бакалаврами і магістрами за спеціалізаціями «Автомобілі та автомобільне господарство» та «Автомобілі та трактори» проявили: - ТОВ «Майстер-сервіс» (Харків, пр. Гагаріна, 39-А) - ТОВ «Украгрозапчастина» (Харків, вул. Матросова, 1-А) - ПАТ «Завод Фрунзе», «Автоцентр Фрунзе» (вул. Плеханівська, 126А, Харків) - ТОВ «Слобідська промислова компанія» (ул.Зерновая, 4б, Харків) - ТОВ «Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі» (Індустріальна група УПЕК, Харків, вул. Маршала Батицького, 4) - ТОВ НВО «Вертикаль» (Індустріальний проспект, 10K)

Ярмарок професій 2018 на кафедрі Ярмарок професій 2018 на кафедрі "Автомобілі та тракторобудування" - представники стейкхолдерів


Ярмарок професій 2018 на кафедрі Ярмарок професій 2018 на кафедрі "Автомобілі та тракторобудування" - представники стейкхолдерів


Ярмарок професій 2018 на кафедрі Ярмарок професій 2018 на кафедрі "Автомобілі та тракторобудування" - представники стейкхолдерів


Ярмарок професій 2018 на кафедрі Ярмарок професій 2018 на кафедрі "Автомобілі та тракторобудування" - представники стейкхолдерів


Ярмарок професій 2018 на кафедрі Ярмарок професій 2018 на кафедрі "Автомобілі та тракторобудування" - представники стейкхолдерів


Ярмарок професій 2018 на кафедрі Ярмарок професій 2018 на кафедрі "Автомобілі та тракторобудування" - представники стейкхолдерів


Гриненко Геннадій, Гармаш Дмитро, Вільний Дмитро взяли участь в студентській олімпіаді

5 квітня 2018 на базі Навчально-наукового інституту технічного сервісу Університету сільського господарства ім. Петра Василенка пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності "Ремонт машин". Кафедру "Автомобілі та тракторобудування" представляли студенти групи МІТ-23: Гриненко Геннадій, Гармаш Дмитро, Вільний Дмитро. Олімпіада складалася з:
1. Тестового завдання по ремонту та експлуатації машин.
2. Письмове творчого завдання по ремонту деталі машини.

Найбільше кількість балів в сумі і по-окремо отримав Гриненко Геннадій і зайняв 3-е місце в загальному заліку.

Як деталь творчого завдання був обраний склянку коробки трактора Т150к. Пошкодження: злами тріщини, знос посадочних поверхонь під підшипник і в корпус коробки. Був запропонований і обгрунтований метод відновлення деталі.

Гриненко Геннадій МІТ-23 вручення диплома на засіданні кафедри Гриненко Геннадій МІТ-23 вручення диплома на засіданні кафедри


Гриненко Геннадій МІТ-23 диплом 3 місце Гриненко Геннадій МІТ-23 диплом 3 місце


Школярі 89 ліцею м. Харкова відвідали лабораторію кафедри

23 березня 2018 р. на кафедрі відбувся показ галузевої лабораторії кафедри - центру розрізних макетів трансмісій і ходових частин автомобілів і тракторів та унікального натурного стенду силового агрегату і трансмісії трактора ХТЗ Т-150К, а також тест-драйв трактора ХТЗ-1410, яку відвідали школярі 89 ліцею м. Харкова.

Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування


Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування


Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування


Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування


Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування Школярі 89 ліцею на кафедрі Автомобілі та тракторобудування


Незвичайний День Відкритих Дверей НТУ “ХПІ”

Програма Дня Відкритих Дверей ХПІ:
Знайомство з ХПІ. Ректор НТУ «ХПІ», професор Євген Сокол розповість абітурієнтам та їх батькам про ВНЗ, а також відповість на їхні запитання.
Лекції від приймальної комісії на теми: “Особливості вступної кампанії та умов прийому 2018” та “Работа над помилкам вступників 2017 року”.
Презентація та спілкування із представниками 41 спеціальності, 169 спеціалізацій, 21 факультету, 96 кафедр. В ході заходу будуть представлені презентаційні стенди факультетів і кафедр ХПІ.
“Як досягти успіху до 30 років” мотиваційна лекція від випускників ХПІ.
Досліди та майстер-класи в лабораторно-експериментальній зоні.
Виступи Рок-гуртів: Rebel Yell (Cover-band), ВЛ8 (Rock-band). Звук живий.
І це ще не все!

Необычный День Открытых Дверей НТУ Необычный День Открытых Дверей НТУ "ХПИ" 2017


Конкурс проектів магістрів 2017

За результатами внутрішньоуніверситетське конкурсу робіт магістрів кафедри автомобіле- і тракторобудування випуску 2016 зайняли наступні місця:
Дига Вадим гр. ТМ-71БМ (керівник доц. Краснокутський В.Н.) - 2 місце;
Власенко Руслан гр. ТМ-20АМ (керівник проф. Сергієнко М.Є.) - 3 місце.

Випускники технікумів на дні відкритих дверей кафедри 2017

27.10.2017 відбувся день відкритих дверей кафедри. Цього року продовженням навчання на кафедрі зацікавилися випускники технікумів Харкова і області. Всім присутнім було представлено коротка презентація кафедри і сучасні стенди з діагностики електроніки і електроустаткування, унікальний повнорозмірний стенд силового агрегату і трансмісії трактора Т-150К, а студенти денного відділення з задоволенням продемонстрували навички керування трактором малого класу по території інституту.

В різний час дня відкритих дверей відвідали представники:
- Харківський автотранспортний технікум імені С. Орджонікідзе
- Харківський автомобільно-дорожній технікум
- Харківський ордена «Знак Пошани» електромеханічний технікум транспортного будівництва
- Чугуєво-Бабчанський лісовий коледж (г.Кочеток)
- Харківський Комп'ютерно-Технологічний Коледж НТУ «ХПІ»
- Вовчанський технікум харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
- Харківський механічний технікум імені А. А. Морозова
Вовчанський технікум харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
- Вовчанський технікум харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
- Харківський коледж транспортних технологій
- Харківський коледж текстилю та дизайну
- Харківський індустріально-педагогічний технікум
- Харківський машинобудівний коледж
- Куп'янський автотранспортний технікум
- Красноградський технікум механізації сільського господарства

Презентація кафедри 2017 Презентація кафедри 2017


Біля стенду Bosch Біля стенду Bosch


Студенти демонструють навички керування трактором Студенти демонструють навички керування трактором


Повнорозмірний стенд трансмісії трактора Повнорозмірний стенд трансмісії трактора


Преддипломна практика ААГ 2017

Студенти групи ТМ-76а за спеціальністю "Автомобілі та автомобільне господарство" були розподілені на переддипломну практику - СТО по ремонту та обслуговуванню автомобілів ПЕЖО - ПАТ «ТЕТРО».


Дыагностування і ремонт шасі Дыагностування і ремонт шасі


На дільниці заміни оливи На дільниці заміни оливи


Дільниця ремонту ДВЗ Дільниця ремонту ДВЗ


Із закріпленим майстром на СТО Із закріпленим майстром на СТО


Владислав Безкоровайний отримав грант від "Прогресстех-Україна"

Неодноразовий переможець всеукраїнських студентських олімпіад з "Опору матеріалів", "Електротехніці", "Теорії механізмів і машин" та іменний стипендіат Президента України студент групи ТМ-73у кафедри Автомобілі та тракторобудування - Владислав Безкоровайний після отримання диплома бакалавра з відзнакою прийняв пропозицію від українського представництва "Прогресстех-Україна" продовжити навчання за дуальної формі з отриманням гідної заробітної плати на посаду інженера з міцності. Головним замовником "Прогресстех-Україна" є американська компанія "Боїнг". Також компанія займається розробкою і розрахунками авіаційної техніки (Київ), автомобільної (філія у Львові) і розрахунком конструкцій аеропортів (філія в Харкові).

Владислав Безкоровайный получил грант от Lockheed Martin Corporation Владислав Безкоровайный получил грант от Lockheed Martin Corporation


До уваги випускників технікумів і коледжів

До 20.07.2017 приймаються відкрито прийом документів (в т.ч. оригіналів дипломів та атестатів) від випускників технікумів і коледжів для надходження на I, II, III курси по спеціалізації "Автомобілі та автомобільне господарство" і "Автомобілі та трактори" на бюджетну форму навчання.

Прием документов на бюджетные места НТУ Прием документов на бюджетные места НТУ "ХПИ" 2017


Практика студентів НТУ «ХПІ» на АТ «ХТЗ» – важливий етап на шляху становлення молодого інженера

У квітні-травні 2017 року студенти четвертого курсу кафедри автомобіле- і тракторобудування факультету транспортного машинобудування НТУ «ХПІ» проходили переддипломну практику на Харківському тракторному заводі, який є багаторічним флагманом вітчизняного машинобудування. Побувати в його стінах цікаво фахівцям будь-якого технічного профілю. Що вразило студентів насамперед – ритмічність, з якою працює складальний конвеєр, а також заповнена готовими тракторами ділянка приймально-здавальних випробувань, де трактори готуються до відправки споживачеві.
Студенти кафедри автомобіле- і тракторобудування навчаються за спеціальністю «Галузевого машинобудування», тому вибір місця проведення практики на АТ «ХТЗ» є повністю цільовим. При навчанні студентів важливим моментом є приведення практичних прикладів розглянутих конструкцій, процесів і методик розрахунку вузлів машин. У цьому сенсі тракторний завод дає велику поживу, адже дисципліни, які читаються в університеті пов'язані з різними частинами трактора. Тут і трансмісія, шасі колісного та гусеничного типів, рульове управління і гальмівна система, двигун і системи забезпечення його функціонування, електрообладнання та система контролю параметрів роботи трактора, навісне технологічне обладнання.
Переддипломна практика студентів розпочалась з ознайомлення з заводом. Тут весь свій багатий досвід передавав студентам П.П. Поліщук, один з ветеранів заводу, випускник кафедри автомобіле- і тракторобудування, який пройшов шлях від рядового конструктора до головного інженера заводу. У супроводі П.П. Поліщука студенти відвідали головний конвеєр, де познайомилися з новими розробками заводських конструкторів, зокрема побачили колісний трактор з ГОМТ розробки кафедри автомобіле- і тракторобудування. Механоскладальне виробництво, заготівельну ділянку, ливарне і ковальське виробництво, і, звичайно, дільницю складання і випробування коробки передач, яка є особливою гордістю заводських конструкторів і робітників, що створили коробку передач з перемиканням передач без розриву потужності.
Конструктори ХТЗ весь час намагаються бути на передових рубежах технічного прогресу в тракторобудуванні. Тому вивчаючи зі студентами основи проектування трактора і гідроприводу можна знайти безліч прикладів використання конструкторами ХТЗ передових технічних рішень останніх років і, перш за все, розробку вчених кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ «ХПІ» принципово нової безступінчастої гідрооб'ємно-механічної трансмісії (ГОМТ) – першої безступінчастої тракторної трансмісії на Україні і першої на пострадянському просторі. Особливе враження справили стендові експериментальні дослідження безступінчастої гідрооб'ємно-механічної трансмісії (рис. 1), де студенти побачили порядок запуску і роботу трансмісії, простежили за контрольованими параметрами за частотою обертання, за тиском в об'ємних гідромашинах і за температурою робочої рідини в гідробаку. Слід зазначити, що проведені випробування з'явилися дуже важливою віхою, так як вченими кафедри і фахівцями заводу вирішувалося питання можливості переходу на гідромотор скороченого габариту без втрати експлуатаційних властивостей. І, напевно, напружений ритм випробувань справив на студентів належне враження, адже необхідно було вміти виділяти головні характеристики роботи ГОМТ для подальшого аналізу і приймати рішення про подальше використання гідромоторів модернізованої конструкції. Ряд студентів були присутні в технічній нараді заводських конструкторів і викладачів кафедри, на якому розглядалися питання удосконалення ГОМТ і забезпечення її системою контролю параметрів.
Необхідність проведення стендових випробувань ГОМТ в повному діапазоні швидкостей обертання приводного електродвигуна з навантаженнями, а в подальшому використання стенду для проведення заводських приймально-здавальних випробувань ГОМТ при серійному виробництві тракторів, що стало підставою для доопрацювання заводського стенду. І тут проявили свої конструкторські можливості студенти групи ТМ-23б та ТМ-24у (Гриненко Г.Г., Ліхацький В.М. і Малій П.Г.), які спроектували нову раму для гальмівної установки. Розробка складальних і робочих креслень будь-якого вузла є завжди відповідальним завданням, що вимагає певних конструкторських навичок, а також знання основ єдиної системи конструкторської документації ЄСКД, заводських норм точності для обробки деталей, правильного призначення сортаменту матеріалу, вміння працювати з вимірювальним інструментом при «прив'язці» вузла до місця установки демонтування.

(Геннадій Гриненко, ТМ-23б)
На мій погляд дослідно-експериментальний цех – авангард перспективного тракторобудування ХТЗ. В ньому впроваджуються найпередовіші науково-конструкторські розробки, проходять їх випробовування та підготовка до виробництва. Саме тут відбуваються стендові випробовування першої в Україні безступеневої гідрооб’ємно-механічної трансмісії, розробленої колективом нашої кафедри автомобіле- і тракторобудування під керівництвом професора Самородова В.Б. Кінцевою метою цих робіт є освоєння масового випуску тракторів з ГОМТ, що дозволить ХТЗ гідно представляти вітчизняне тракторобудування на міжнародному ринку, а також впевнено конкурувати зі світовими лідерами тракторного виробництва.
Мені пощастило проходити практику саме в дослідно-експериментальному цеху на стенді безступеневої гідрооб’ємно-механічної трансмісії, що співпадає з завданням моєї бакалаврської роботи – науковим обгрунтуванням модернизованної безступеневої гідрооб’ємно-механічної трансмісії для перспективних тракторів ХТЗ потужністю 300 к.с. (зараз це не більш 240 к.с.). Найбільше враження на мене призвів зв'язок експериментальних даних з результатами математичного моделювання робочих процесів у ГОМТ щодо тиску, кутових швидкостей, ККД, потужностей, параметрів регулювання, тощо. Я вперше відчув силу інженерного і наукового підходу в процесі розробки новітніх тракторів, хотів би і далі займатися цим науковим напрямком.
Студент групи ТМ-23а Ткачов В.Ю. отримав самостійну ділянку для роботи за комп’ютером, виконуючи за завданням головного конструктора В.В. Бухалова розробку оригінального замку капота двигуна трактора, а потім фаркопа для перспективного трактора ХТЗ-280Т. Велике враження справило на молодого конструктора ділове і дружнє ставлення до нього конструкторів заводського конструкторського бюро. Але ж так на ХТЗ було багато десятиліть - старші допомагали молодшим, які вливалися в колектив - саме колективна праця технічно грамотних фахівців дозволила створити сімейство тракторів Т-150, одного з найвідоміших брендів в даний час.

(Ткачов Вячеслав, ТМ-23а)
Я навіть припустити не міг, що практика буде такою цікавою. Як тільки я зайшов в конструкторський відділ – місце проходження моєї практики, мене доброзичливо зустрів головний конструктор ХТЗ Бухалов Володимир Васильович – випускник нашого факультету транспортного машинобудування. Він зразу показав робоче місце, комп’ютер та дав перше завдання, яке мене дуже здивувало, тому що це була деталь, оригінальний замок для капоту, який в надалі планують ставити на нові трактори. Потім перевіривши розміри, вказавши мені на деякі помилки та попрацювавши над помилками, я получив від головного конструктора нове завдання – фаркоп для просто неймовірного трактора зі змінними ходовими системами ХТЗ-280Т. Сподобалось, те, що протягом того часу, коли я був на практиці, мені допомагав весь колектив. Я міг звернутися в будь-яку хвилину до любого інженера-конструктора і вони відкладали свою роботу і доброзичливо допомагали мені. Тому виконувати завдання головного конструктора для мене було не тільки не важко, а ще й дуже цікаво. Ця практика для мене була ідеальною можливістю відчути себе справжнім інженером-конструктором, а головне отримати безцінний досвід!
Одним з найбільш цікавих і улюблених студентами пунктів програми практики завжди є екскурсії по підприємству. Ці екскурсії організував і провів кадровий працівник заводу, колишній головний інженер АТ «ХТЗ», а нині головний інженер проектів - Поліщук П.П. 24.04.17 р Петро Петрович провів студентів і викладачів кафедри по головному конвеєрі - головної артерії заводу.

Відгук (Константин Чепкий, ТМ-23б)
Вперше прибувши на Харківський тракторний завод – я був дуже вражений його масштабами, особливо масштабами головного конвеєру збирального цеху, технічна оснащеність та автоматизація якого на досить гідному рівні. Особливо вразив рівень культури виробництва і порядок на робочих місцях. Не відстає у цьому плані й металообробний цех, конкретно в якому я проходив практику. Працівники цеху досить доступно ознайомили мене як з основною структурою роботи цеху так і з повним технологічним процесом виготовлення шестерень та їх контролю при виробництві. Слід відзначити персонал усього заводу, який є професійним, відповідальним та добросовісним. В Цьому я особисто переконався, коли попросив надати мені довідкові матеріали стосовно мого дипломного проекту. Також не можна залишити без уваги такі підрозділи як ливарне і ковальське виробництво, які мають широку номенклатуру виробів (близько 250), що дозволяє значно скоротити кількість покупних деталей. Особливої уваги заслуговує ковальський цех, оскільки він також є дуже продуктивним та дозволяє отримувати поковки, які використовуються в якості заготовок багатьох деталей. Також вагомий вклад в роботу заводу вносять дослідно-експериментальний цех та управління головного конструктора, які займаються розробкою та модернізацією продукції, що забезпечує підвищення її якості та конкурентоспроможності.
Підводячи підсумки, для себе я зробив наступний висновок: ХТЗ має високі потужності виробництва і величезний потенціал, є найбільшим в країнах пострадянського простору підприємством з виробництва уніфікованих колісних та гусеничних сільськогосподарських тракторів загального призначення. При наявності високого попиту на продукцію, який насамперед забезпечується простотою конструкції, її відносно низькою ціною, доступністю запчастин та може задовольнити потреби як вітчизняних так і закордонних споживачів. Моє враження після проходження практики на ХТЗ дуже змінило моє уявлення про це підприємство – цей гігант є гордістю Харкова і України.
10 травня 2017 року відбулась екскурсія студентів та керівників практики по сталеливарному цеху ХТЗ, яку проводив начальник СЛЦ Є.А. Морозов. В ході екскурсії ознайомились з повним технологічним циклом виробництва відливок, починаючи від площі порізки та підготовки шихти, технології приготування завантажувачів для плавки чавуна та сталі 45Л, принципом роботи сталеплавильних електродугових печей, розливкою рідкого металу через чайникові ковші. Окрім того, показано процес набору арочних цегляних скріплень для електродугових печей та виготовлення чайникових ковшем.
Особливий інтерес студентів виклала робота пескострельно-пресової автоматичної лінії №6, пресової автоматичної лінії №7 та 8-го ливарного конвеєра з струшуваючими формувальними машинами ВФ-2,5. Окрім того, в ході екскурсії відвідана ділянка кольорового та точного лиття – це виготовлення виправлених моделей, робота індукційних печей, машин центробіжного лиття та машин лиття під тиском.
Група ознайомилась з технологією виготовлення стержнів на обладнанні по гарячий оснастці та теплової сушки, а також з роботою землезаготовчим відділенням. Відвідали модельну майстерню, склад модельної та стержневої оснастки з більш ніж 500 найменувань. 18.05.2017 року група студентів-практикантів кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ«ХПІ» відвідала ковальський цех. Студенти ознайомилися з повним технологічним процесами виготовлення гарячих штамповок, починаючи від порізки заготовок на пресах і стрічкопильних верстатах, далі штампування поковок у важкій та легкій кузні (штампування шестерень і вилок). Студентів дуже зацікавила робота молотів, їх керованість і нагрів металу для штампування. Потім вони вивчили процес конструювання і виготовлення штампів, а так само процес очищення поковок на дробометних барабанах і технологію термообробки поковок в прохідних нормалізаційних і гартувально-відпускних печах.
Всі ці нові розробки студенти побачили вже не на дошці в аудиторії, не в відеофільмах і на плакатах, а безпосередньо на заводі. Керівники практики від НТУ «ХПІ» та заводські фахівці ставили собі за мету ознайомлення студентів з роботою заводу і оволодіння студентами практичних навичок в конструюванні окремих вузлів і випробуваннях ГОМТ, а, відповідно, до спрямованості практики (переддипломної) студенти підготували звіти, в кожному з яких відображені питання, пов'язані з історією та розвитком АТ «ХТЗ», вивченням окремих вузлів і механізмів трактора, а також окремі розділи дипломного бакалаврського проекту. Студенти и викладачі кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ «ХПІ» провели на АТ «ХТЗ» насичену і незабутню практику. Велика подяка усім її організаторам – Генеральному директору АТ «ХТЗ» А.А. Ковалю, Директору технічному В.С.Пивовару, директору по персоналу Л.С. Товстопятовій, Головному конструктору АТ «ХТЗ» В.В. Бухалову, головному інженеру проектів П.П. Поліщуку.

Підсумки практики за звітами підводять радник Генерального директора АТ «ХТЗ» професор Самородов В.Б. і головний інженер проектів Поліщук П.П. Підсумки практики за звітами підводять радник Генерального директора АТ «ХТЗ» професор Самородов В.Б. і головний інженер проектів Поліщук П.П.


Студенти-практиканти (ТМ-23аб, ТМ-24У) на головному конвеєрі АТ «ХТЗ»: в центрі головний інженер проектів Поліщук П.П. і зав. кафедри професор Самородов В.Б. Студенти-практиканти (ТМ-23аб, ТМ-24У) на головному конвеєрі АТ «ХТЗ»: в центрі головний інженер проектів Поліщук П.П. і зав. кафедри професор Самородов В.Б.


Приклади успішного працевлаштування випускників кафедри - Лимаренко Єгор Віталійович

Випускник кафедри 2013 року до спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» (академічна група група ТМ-78А).
У 1998-2008 рр. навчався в Харківській гімназії №169. З самого дитинства моїм захопленням були автомобілі і все що з ними пов'язано. В 2008р поступив в НТУ "ХПІ" на кафедру Автомобілі та тракторобудування. У 2013р в закінчив ВНЗ і отримав кваліфікацію магістра група.
Під час свого навчання неодноразово проходив практику в ТОВ «АД« Соллі- Плюс », що в подальшому зіграло величезну роль при моєму виборі сфери діяльності в сервісі, оскільки вдалося детально вивчити всі процеси і їх взаємозв'язку на підприємстві. Свою професійну діяльність як майстер-приймальник марки автомобілів Volkswagen в ТОВ «АД« Соллі-Плюс »почав в 2015 р. де успішно работет по сьогоднішній день.
У 2016 році нагороджений імпортером ТОВ «Порше Україна» поїздкою до Німеччини на виробничі потужності концерну Volkswagen в Вольфсбург за один з кращих результатів CSS (Дослідження задоволеності клієнтів в продажах і післяпродажному обслуговуванні).
7 листопада 2016 року переведений на посаду «керівника сервісу» відділення SKODA в Міжнародному Автомобільному Холдингу «Соллі-плюс».

Керівник відділу сервісу Керівник відділу сервісу


На робочому місці На робочому місці


В автосалоні Соллі Плюс Skoda В автосалоні Соллі Плюс Skoda


Доповідь на Міжнародній науково-технічній конференції (м.Львів)

11-12 травня 2017 зав. каф. проф. Самородов В.Б., а також к.т.н. доц. Краснокутський В.М. і к.т.н. проф. Сергієнко М.Є. представили доповіді на Міжнародній науково-технічній конференції "Перспективи розвитку озброєння і військової техніки Сухопутних військ", яка проходила на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Львів.

проф. Губель М.Г. (НАСВ), к.і.н. доц. Слюсаренко О.В. (НАСВ), д.і.н. проф. генерал-лейтенант Ткачук П.П. (НАСВ), д.т.н. проф. Самородов В.Б. (ХПІ), к.т.н. проф. Сергієнко М.Є. (ХПІ), к.т.н. доц. Краснокутський В.Н. (ХПІ), к.т.н. Хаустов Д.Є. (НАСВ) проф. Губель М.Г. (НАСВ), к.і.н. доц. Слюсаренко О.В. (НАСВ), д.і.н. проф. генерал-лейтенант Ткачук П.П. (НАСВ), д.т.н. проф. Самородов В.Б. (ХПІ), к.т.н. проф. Сергієнко М.Є. (ХПІ), к.т.н. доц. Краснокутський В.Н. (ХПІ), к.т.н. Хаустов Д.Є. (НАСВ)


Доповідає проф. Самородов В.Б. Доповідає проф. Самородов В.Б.


Робочий момент конференції Робочий момент конференції


Примеры успешного трудоустройства выпускников кафедры

Студент кафедры Евдощенко Игорь Гарриевич. Академическая группа ТМ-20бм. Специальность: Отраслевое машиностроение, Специализация: Автомобили и тракторы.
Успешно работает инженером конструктор, начальником бюро трансмиссии в Слобожанской промышленной компании - одном из крупнейших производителей сельскохозяйственных тракторов 3-4 класса серии "Слобожанец" и специальных машин на их базе, успешно выполняя задачи контроля документации, чертежей, деталей.

Евдощенко Игорь ТМ-20бм Евдощенко Игорь ТМ-20бм


Трактор ХТА-200 с пятикорпусным оборотным плугом ПО-5 Трактор ХТА-200 с пятикорпусным оборотным плугом ПО-5


Трактор ХТА-200 с дисковым лющильником СН-8 Трактор ХТА-200 с дисковым лющильником СН-8


Траншейный цепной экскаватор ЭТЦ-200 Траншейный цепной экскаватор ЭТЦ-200


Маневреный мотовоз ММТ-3 Маневреный мотовоз ММТ-3


Гармаш Дмитрий занял 3-е место на всеукраинской студенческой олимпиаде

Всеукраинская студенческая олимпиада по специальности: "Оборудование лесного комплекса. Деревообрабатывающие технологии" проходила 20.04.
21.04 проходило выступление с докладами на конференции.
Гармаш Дмитрий занял 3-е место.

Гармаш Дмитрий, доц. Краснокутский В.Н., Гармаш Гармаш Дмитрий, доц. Краснокутский В.Н., Гармаш


Стратегическое сотрудничество НТУ "ХПИ" и АО "ХТЗ"

Кафедра АиТ НТУ "ХПИ" и АО "ХТЗ" продолжают работы по постановке на серию новых безступенчатых ГОМТ на трактора производства АО "ХТЗ". Генеральный директор АО "ХТЗ" Коваль А.А. и директор технический АО "ХТЗ" Пивовар В.С. проверяют подготовку очередной безступенчатой трансмиссии перед установкой на трактор 242К. Пояснение дает д.т.н проф. Самородов В.Б.

Начальник цеха Зуб Н.Р., дир. технический Пивовар В.С., ген. директор Коваль А.А., Самородов В.Б., ГИП Полищук П.П., Аврунин Г.А. Начальник цеха Зуб Н.Р., дир. технический Пивовар В.С., ген. директор Коваль А.А., Самородов В.Б., ГИП Полищук П.П., Аврунин Г.А.


К работе на заводе активно привлекаются студенты профильных групп 4-го курса в ходе производственной практики К работе на заводе активно привлекаются студенты профильных групп 4-го курса в ходе производственной практики


В процессе вводного инструктажа В процессе вводного инструктажа


на испытательном участке на испытательном участке


студенты кафедры на производственной практике студенты кафедры на производственной практике


Всеукраїнська студентська олімпіада 2017

У ХНАДУ пройшла всеукраїнська студентська олімпіада за спеціальністю "Технічна експлуатація автомобілів". Студент Свідло В. С. зайняв 3-е місце.

Свидло Виталий Сергеевич - 3-е место Свидло Виталий Сергеевич - 3-е место


Досягнення студентів кафедри

У квітні 2017 студенти за результатами участі в олімпіадах посіли призові місця

Студенты 4-го курса Студенты 4-го курса


Трудоустройство студентов старших курсов

В ходе ознакомления с производственной базой потенциальных работодателей для студентов старших курсов (группы ТМ72м и ТМ72с) было организовано посещение автосервисной станции ООО "Бавария моторс".
Студентам имели возможность ознакомится с технологическим процессом фирменного обслуживания и компоновкой ремонтной зоны. Принять участие в процессе выполнения заказ-наряда от приемки автомобиля до выдачи клиенту, а главное - лично побеседовать с потенциальным работодателем.
Экскурсию проводил штатный сотрудник ООО "Бавария моторс" Дмитрий Мамай, он же выпускник кафедры "Автомобиле- и тракторостроения" и старший преподаватель Крюкова Татьяна Александровна.

Студенты старших курсов на ООО Студенты старших курсов на ООО "Бавария моторс" 2017


Студенты старших курсов на ООО Студенты старших курсов на ООО "Бавария моторс" 2017


Студенты старших курсов на ООО Студенты старших курсов на ООО "Бавария моторс" 2017


Студенты старших курсов на ООО Студенты старших курсов на ООО "Бавария моторс" 2017


Зустріч студентів кафедри з роботодавцями

Співробітники кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ «ХПІ» презентували понад п’ятнадцять авторських навчальних і наукових посібників, виданих за останні кілька років. Заходи пройшли в науковій бібліотеці ХПІ. У них взяли участь декан факультету транспортного машинобудування Віталій Єпіфанов, начальник методичного відділу Юрій Панфілов, завідувач кафедри автомобіле- і тракторобудування Вадим Самородов, завідувач кафедри електричного транспорту і тепловозобудування Віктор Омельяненко, автори книг, співробітники та студенти кафедри автомобіле- і тракторобудування.

Вступительное слово зав. каф. Самородова В.Б. Вступне слово зав. каф. Самородова В.Б.


Конструкции Автомобилей и тракторов и их анализ Конструкции Автомобилей и тракторов и их анализ


Конструкции Автомобилей и тракторов и их анализ Представляє доц. Сергиенко М.Е. (Самородов В.Б., Краснокуцький В.М.)


Автозаправні комплекси та автомобільні експлуатаційні матеріали Автозаправні комплекси та автомобільні експлуатаційні матеріали


Конструкции Автомобилей и тракторов и их анализ Представляє доц. Агапов О.М. (Самородов В.Б., Краснокуцький В.М.)


Автомобиль. Особенности конструкции Автомобиль. Особенности конструкции


Представляет доц. Сергиенко Н.Е. Представляє доц. Сергиенко М.Е.


Надійність в автомобіле- і тракторобудуванні Надійність в автомобіле- і тракторобудуванні


Представляє доц. Мандрика В.Р. (Самородов В.Б., Краснокуцький В.М.) Представляє доц. Мандрика В.Р. (Самородов В.Б., Краснокуцький В.М.)


Гідравлічне обладнання будівельних і дорожніх машин Гідравлічне обладнання будівельних і дорожніх машин


Эксплуатация гидравлического оборудования строительных машин, Гидравлическое оборудование строительных машин Эксплуатация гидравлического оборудования строительных машин
Гидравлическое оборудование строительных машин


Представляє доц. Мандрика В.Р. (Самородов В.Б., Краснокуцький В.М.) Представляє доц. Аврунін Г.А.


Тракторобудування в Україні: передумува, історія і тенденціх розвитку ... Тракторобудування в Україні: передумува, історія і тенденціх розвитку ...


Трактростроение: история и фалеристика Трактростроение: история и фалеристика


Тракторы на почтовых изделиях, денежных знаках, лотерейных билетах Тракторы на почтовых изделиях, денежных знаках, лотерейных билетах


Представляє доц. Кривоконь О.Г. Представляє доц. Кривоконь О.Г.


Динаміка процесу гальмування колісних тракторів з безступінчастими гідрооб'ємно-мехнічними трансмісіями Динаміка процесу гальмування колісних тракторів з безступінчастими гідрооб'ємно-мехнічними трансмісіями


Представляє доц. Бондаренко А.І. Представляє доц. Бондаренко А.І.


Декан ТМ факультета Єпіфанов В.В. Керівник методичного відділу НТУ "ХПІ"


Декан ТМ факультета Єпіфанов В.В. Декан ТМ факультета Єпіфанов В.В.


Зустріч студентів кафедри з роботодавцями

05 квітня 2017 р. на кафедрі «Автомобіле- і тракторобудування» відбулася зустріч студентів 4-6 курсів спеціальностей «Автомобілі та трактори» та «Автомобілі та автомобільне господарство» із потенційними роботодавцями:
АТ «ХТЗ» - головний конструктор Шаповалов Юрій Костянтинович;
«Слобожанська промислова компанія» - головний конструктор Трофимченко Олександр Олександрович;
ДП «ХЗТУ» - головний конструктор Байцур Михайло Миколайович;
«Велмаш-Україна» - головний конструктор Коваль Юрій Васильович.

Встреча студентов кафедры с работодателями 2017 Встреча студентов кафедры с работодателями 2017


Встреча студентов кафедры с работодателями 2017 Встреча студентов кафедры с работодателями 2017


Встреча студентов кафедры с работодателями 2017 Встреча студентов кафедры с работодателями 2017


Встреча студентов кафедры с работодателями 2017 Встреча студентов кафедры с работодателями 2017


Конкурс проектів бакалавра 2016

За результатами внутрішньовузівського конкурсу проектів бакалавра роботи студентів кафедри посіли наступні місця:
Гармаш Дмитро гр. ТМ-22 (керівник ас. Пелипенко Е. С.) - 1 місце;
Пастущина Марія гр. ТМ-72а (керівник проф. Сергієнко Н.Е.) - 2 місце.

Пастущина Марія гр. ТМ-72а Пастущина Марія гр. ТМ-72а


День науки для абітурієнтів ТМ факульта

В ході дня науки для абітурієнтів школярі побачать новітні досягнення і винаходи вчених факультету Транспортного машинобудування, побувають в навчальних лабораторіях і виробничих цехах. В ході заходу абітурієнтам будуть продемонстровані сучасні двигуни, трактор з інноваційною двухпоточною безступінчатою R03; R03; трансмісією і не тільки, що дозволить школяреві свідомо підійти до ЗНО.

Дистанційне навчання на кафедрі АіТ

На кафедрі успішно проходить дистанційне навчання за спеціалізацією Автомобілі та трактори. 17 січня 2017 під керівництвом завідувача кафедри проф. Самородова В.Б. для студентів-магістрів було організовано консультацію. Були присутні студенти групи ТМЗК-72, а також всі викладачі курсів.







Презентація наукових розробок кафедри

Сьогодні аграрний сектор є потужним рушієм економіки України - саме він є стратегічним вектором розвитку десятків галузей промисловості і забезпечує продовольчу і енергетичну безпеку держави. Фундаментом розвитку аграрного сектора є створення і ефективне використання колісних і гусеничних тракторів в поєднанні з сучасними високо продуктивними навісними сільськогосподарськими знаряддями.

Кількість моделей тракторів з безступінчатими гідрооб'ємно-механічними трансмісіями (ГОМТ) з кожним роком значно збільшується, що свідчить про їх незаперечні переваги, а саме: ГОМТ дозволяє вибрати оптимальні, відповідно агротехнічним вимогам і погодних умов режими роботи за швидкістю і тягового зусилля; знижує палива, полегшує працю тракториста і покращує ергономіку трактора в цілому, в результаті чого підвищується продуктивність праці; ГОМТ підвищує надійність роботи двигуна і механічної частини трансмісії завдяки демпфируючим властивостями робочої рідини гидропередачі; ГОМТ істотно підвищує ефективність і надійність гальмової системи трактора; ГОМТ дозволяє отримати малі стійкі «повзучі» швидкості, виконуючи роль «активного» ходозменшувача, які розширюють функціональні можливості трактора і надзвичайно зручні при агрегатуванні різного технологічного устаткування.

Дослідний зразок ГОМТ вперше синтезований, розроблений в НТУ «ХПІ» та виготовлений на АТ «ХТЗ» з метою підвищення продуктивності і істотного поліпшення ергономічності трактора. ГОМТ є наукомістким об'єктом, захищена патентами і науковими публікаціями. Науковий супровід по проекту ГОМТ і авторський нагляд в процесі виготовлення проводився за участю НТУ «ХПІ». Створена НТУ «ХПІ» та АТ «ХТЗ» оригінальна безступінчата гідрооб'ємно-механічна трансмісія, вперше на пострадянському просторі успішно випробувана на тракторах серії ХТЗ-170/240 і розрахована на двигуни потужністю 125 ... 176 кВт (170 ... 240 к.с. ).

Стосовно до трактора ХТЗ-242К ГОМТ має 4 технологічних тягово-швидкісних діапазону при русі вперед до швидкостей 9,6 км / год; 13,2 км / год; 22,0 км / год і до максимальної швидкості 40,0 км / год і 2 - при русі назад до 21,0 км / год і до 40,0 км / год, на кожному з яких безступінчатий регулюється швидкість і тягове зусилля трактора.

Синтез конструктивних параметрів ГОМТ здійснений за принципом максимуму ККД при реалізації основних технологічних операцій при експлуатації трактора (оранка, дискування, боронування, культивація, посів, транспортування причепа і ін.). Це забезпечує ефективну роботу трактора при роботі двигуна як в режимах реалізації максимальної потужності, так і при мінімальній витраті палива. Середній ККД ГОМТ в інтервалі швидкостей від 5 км / год до 40 км / год - 0,82.

ГОМТ забезпечує ефективне комплексне гальмування додатково до штатної пневматичною гальмівною системою трактора за рахунок дисипації енергії в гідравлічній гілки потужності.

Саме цією розробкою зацікавилися представники Турецького агропромислового комплексу. Напередодні відвідування ВУЗа іноземними інвесторами кафедру відвідав ректор НТУ "ХПІ" проф. Сокол Є.І.













Владислав Безкоровайний (ТМ-73а) став степендіатом Президента України

У 2016 році Вчена рада НТУ "ХПІ" присудила стипендію Президента України студенту кафедри Автомобілі та тракторобудування.

Владислав Безкоровайний - призер багатьох студентських олімпіад з "Опору матеріалів", "Електротехніки" і "Теорії механізмів і машин".

На одній з олімпіад були присутні представники інженеренгової компанії "Прогрестех-Україна" - спонсора олімпіади, які запропонували пройти співбесіду на посаду інженера з розрахунків на міцність.







День відкритих дверей 2016 (04.11.2016)

Кафедра "Автомобіле- і тракторобудування" запрошує Вас відвідати День відкритих дверей, який відбудеться в неділю, 04 грудень 2016 року в Електротехнічному корпусі НТУ "ХПІ". Початок заходу о 10-00.

Під час Дня відкритих дверей Ви зможете зустрітися з керівництвом НТУ "ХПІ" отримати відповіді на всі питання, а також оцінити рівень підготовки особисто поговоривши з провідними викладачами.



Конкурс "Міс ТМ 2016"

Марія Пастущіна - міс Дружба, Інна Головко - міс Грація





Екскурсія до потенційного роботодавця ПАТ «Харків-Авто»

09.09.2016 на запрошення генерального директора ПАТ «Харків-Авто» Семірня Сергій Васильович студенти 4-5 курсу денного навчання відвідали приміщення автосалону Mercedes, Jeep, Kia, Opel, Cherry та інші за адресою с.м.т. Пісочин, вул. Крупської, 15.

Сергій Васильович, будучи керівником найбільшого регіонального автомобільного центру країни, особисто провів екскурсію по ділянках передпродажної підготовки, сервісного, гарантійного та післягарантійного обслуговування, ділянкам відновного ремонту. За результатами такої зустрічі троє студентів старших курсів виявили бажання працювати на постійній основі.

ПАТ «Харків-Авто» на протязі останніх 3-х років є постійна база практики кафедри «Автомобіле- і тракторобудування», а в цьому році Сергію Васильовичу запропоновано бути керівником ДЕК по захисту бакалаврських дипломів.











Захист дисертації Мітцель Миколи Олександровича

30.08.2016 відбувся успішний захист дисертації кандидата технічних наук Мітцель Миколи Олександровича.

Тема: "Вплив особливих зон роботи гідропередачі на техніко-економічні показники колісніх тракторів з безступінчастимі гідрооб'ємно-механічніми трансмісіями"

Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Самородов Вадим Борисович

Офіційні опоненти:

- Доктор технічних наук, професор Артемов Микола Прокопович, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенко, м. Харьков, професор кафедри тракторів і автомобілів.
- Кандидат технічних наук, доцент Тимків Олексій Миколайович, НТУ, м Київ, доцент кафедри автомобілів.







Захист дисертації Островерха Олександра Олеговича

29.08.2016 відбувся успішний захист дисертації кандидата технічних наук Островерха Олександра Олеговича.

Тема: "Теоретичне обґрунтування використання безступінчастих гідрооб’ємно-механічних трансмісій на автомобілях для ремонту нафтогазових свердловин"

Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Самородов Вадим Борисович

Офіційні опоненти: - Доктор технічних наук, професор Монастирський Юрій Анатолійович, КНУ, Кривому Розі, зав. кафедри Автомобільного транспорту - Кандидат технічних наук, доцент Павленко Олександр Володимирович, КНУ, м.Кременчук, доцент кафедри автомобілів і тракторів



Захист дисертації Бондаренко Анатолія Ігоровича

16 червня 2016 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.13 Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбувся успішний публічний захист дисертації, представленої R03; R03; на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.22.02 - автомобілі та трактори, Бондаренко Анатолієм Ігоровичем.

Тема: "Наукове обгрунтування нових технічних рішень процесу гальмування колісних тракторів з безступінчатими R03; R03; гідрооб'ємно-механічними трансмісіями"

Науковий консультант: доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ "ХПІ" Самородов Вадим Борисович.

Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ніконов Олег Якович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, професор кафедри інформаційних технологій і мехатроніки; доктор технічних наук, професор Таран Ігор Олександрович, Державний вищий навчальний заклад "Національний гірничий університет", м.Дніпропетровськ, завідувач кафедри управління на транспорті; доктор технічних наук, доцент Кльоц Дмитро Михайлович, Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", професор кафедри автомобілів і транспортної інфраструктури.



Захист дисертації Кожушко Андрія Павловича

19.05.2016 відбувся успішний захист дисертації кандидата технічних наук Кожушко Андрія Павловича.

Тема: "Підвищення техніко-економічних показніків колісніх тракторів з безступінчастими трансмісіями раціональною зміною параметрів регулювання гідромашин в процесі розгону"

Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Бондаренко Анатолій Ігорович

Офіційні опоненти: - Доктор технічних наук, професор Ніконов Олег Якович, ХНАДУ, професор кафедри Інформаційних технологій і мехатроніки - Доктор технічних наук, професор Таран Ігор Олександрович, ДВНЗ «НГУ», м Дніпропетровськ, завідувач кафедри управління на транспорті



Шульга Микита, учасник всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт, зайняв 1-е місце в секції "підйомно-транспортне обладнання"

На конкурсі науково-дослідницьких робіт, що проходив в Українському державному університеті залізничного транспорту, студент групи ТМ-71бм Микита Шульга зайняв перше місце в секції "підйомно-транспортне обладнання".

Презентація випускників 2016

1.04.2016 кафедра "Автомобіле- і тракторобудування" проводить презентацію випускників за спеціальностями: Автомобільний транспорт і Галузеве машинобудування, які захищають диплом в 2016 році.

Початок презентації о 10:00.

Додаткова інформація (списки фахівців і магістрів, теми дипломних проектів і ін.) Доступна потенційним роботодавцям після реєстрації по телефону (057) 707-64-64

День відкритих дверей 2015

Кафедра "Автомобіле- і тракторобудування" запрошує Вас відвідати День відкритих дверей, який відбудеться в неділю, 29 листопада 2014 року в Спортивному комплексі НТУ "ХПІ" "Політехнік". Початок заходу о 10-00.

Адреса Спорткомплексу: м Харків, вул. Артема, 50А (в Молодіжному парку). Їхати до станції метро "Пушкінська", пройти 350 метрів "вгору", в напрямку вул. Весніна, потім, за гуртожитком НТУ "ХПІ" "Гігант" повернути ліворуч.

Під час Дня відкритих дверей Ви зможете зустрітися з керівництвом НТУ "ХПІ" отримати відповіді на всі питання, а також оцінити рівень підготовки особисто поговоривши з провідними викладачами.



Нагородження до дня студента

17 листопада Товажнянський Леонід Леонідович нагородив магістра з групи ТМ-20ам Власенко Руслана Миколайовича з нагоди Міжнародного дня студента.





Випускники кафедри в рядах патрульної поліції

12 листопада в НТУ "ХПІ" пройшов захід «Безпека автомобільного руху». У його рамках відбулася зустріч інспекторів Харківської нової патрульної поліції з викладачами, співробітниками і студентами університету - власниками автотранспорту. Серед інспекторів нової патрульної поліції - випускник кафедри - Церковний Євген.





Студенти Харківського Політехнічного Інституту на стенді ХТЗ

Студенти Харківського Політехнічного Інституту на стенді ХТЗ. Виставка АГРОПОРТ-2014. м Харків, 16-18 жовтня 2014 р
У кадрі технічний директор АТ "ХТЗ" Аносов Вадим Іванович

frame width = "450" R03;R03;height = "300" src = "https://www.youtube.com/embed/WTK6RziF9qU" frameborder = "0" allowfullscreen>

Курс "Сучасні методи діагностики автомобіля"

Студенти-магістранти групи ТМ-70БМ Литвин Дмитро, Мокрицький Олексій, Блажко Артем, Отченашка Сергій і доцент Сергієнко М.Є. при проведенні лабораторної роботи «Вимірювання динамічних характеристик автомобіля BMW» по курсу «Сучасні методи діагностики автомобіля»







Видатному випускнику Кафедри АІТ

Лебедєв Анатолій Тихонович закінчив з відзнакою Харківський політехнічний інститут в 1958 р за фахом «Колісні та гусеничні машини» і в 1964 р. аспірантуру при кафедрі «Трактори і автомобілі» ХПІ. Після закінчення інституту працював за фахом майстром, начальником технологічного відділу цеху, потім - науковцем, директором Східного відділення УкрНДІ механізації та електрифікації сільського господарства.


Лебедєв А.Т. є науковим редактором збірника наукових праць «Тракторна енергетика в рослинництві», включеному ВАК України до переліку фахових видань для публікації результатів дисертаційних робіт.

Лебедєв А.Т. - Відомий вчений в області тракторної енергетики, експлуатаційної технологічності мобільної сільськогосподарської техніки. Їм вирішені завдання динаміки тракторних агрегатів при змінних параметрах стану, оптимальних режимів роботи трактора з безступінчатим трансмісією, оцінці навантажувальних режимів елементів трактора тягово-енергетичної концепції. Основні наукові результати в даному напрямку включені в державні програми виробництва тракторів.  Лебедєв А.Т. має державні нагороди: почесне звання Заслужений діяч науки і техніки України (1991 р), відмінник освіти і науки I і II ступенів (2001, 2002 рр.), «Знак пошани» Міністерства АПК України (2003 рік), «Відмінник технічної служби України »(2005 р),« Відмінник освіти України »(2005 р), почесний знак« за заслуги »(2007 г.), Диплом за особливі досягнення в області науки (Іменна стипендія Д.Н. Соколовського) від голови Харківської обласної державної адміністрації (2007), Почесний Знак Харківської обласної ради «Слобожанська слава» (2009 р), Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2010 р), включений до книги Пошани «Еліта держави - видатні випускники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут.» Видано 23 монографії, понад 6 навчальних посібників автором і співавтором яких є Лебедєв А.Т., а з 1988 р - 8 випусків збірника наукових праць «Тракторна енергетика в рослинництві».

Результати роботи наукової школи проф. А.Т. Лебедєва:










Переддипломна практика ААГ 2015

Студенти групи за фахом "Автомобілі та автомобільне господарство" Лисенко Д., Ольховий Н., Чернишенко Я.   були розподілені на переддипломну практику - ЗАТ "Мобільсервіс"










На АТ ХТЗ запустили перший трактор з безступінчатим трансмісією, розробленою вченими НТУ «ХПІ» та фахівцями заводу

Протягом декількох місяців розробка вчених впроваджувалася і проходила випробування в стендовх умовах, і тепер перший трактор продемонстрував свої нові можливості, придбані, завдяки новій безступінчатій трансмісії.

На церемонії запуску присутні: Генеральний директор АТ «ХТЗ» В.В. Губін, технічний директор АТ «ХТЗ» В.І. Аносов, в.о. ректора НТУ «ХПІ» д.т.н., професор А.П.Марченко, проректор НТУ «ХПІ», д.т.н., професор Л.Л.Товажнянскій, проректор НТУ «ХПІ», д.т.н. ., професор Є.І. Сокіл, завідувач кафедри автомобіле- і тракторобудування »НТУ« ХПІ », заст. технічного директора АТ «ХТЗ» д.т.н., професор В.Б.Самородов, декан факультету транспортного машинобудування НТУ «ХПІ», професор В.В. Єпіфанов та ін.

Нова трансмісія завдяки принципу безступінчатості, тобто плавності керування швидкістю і тяговим зусиллям, збільшує продуктивність тракторів, економить паливо і одночасно з цим суттєво зменшує психофізичні навантаження на тракториста. Створена двухпоточная бесступенчатая гідрооб'ємно-механічна трансмісія для лінійки колісних тракторів АТ «ХТЗ» - перша оригінальна на пострадянському просторі трансмісія, яка вже захищена патентами. При цьому вона значно дешевше закордонних аналогів і дозволяє тракторам виробництва ХТЗ залишатися в бюджетному сегменті ринку, що підвищує їх конкурентоспроможність. «Близько двох років тому НТУ« ХПІ »та ХТЗ підписали договір про стратегічне партнерство, і вже сьогодні він дав реальні плоди. Разом ми створили продукт, який здатний гідно конкурувати на світовому ринку, забезпечуючи високу продуктивність, якість і при цьому залишатися в колишньому ціновому сегменті бюджетної техніки. Трактор з новою безступінчатим трансмісією буде представлений на виставці в Ганновері (Німеччина) і сподіваюся, зацікавить ще більше потенційних покупців », - Владислав Губін.

Нова безступінчата трансмісія дає ряд переваг: забезпечує плавне безступінчасте регулювання роботою трактора, дозволяючи вибрати оптимальний по агротехнічним вимогам і погодних умов режими по швидкості і тягового зусилля; підвищує продуктивність праці; полегшує працю тракториста і покращує ергономіку трактора в цілому; сприяє підвищенню надійності роботи двигуна і гальмівної системи трактора; знижує витрату палива, а також має ціну, меншу в рази, ніж у провідних світових виробників. Ще однією важливою перевагою нової трансмісії є те, що вона орієнтована не тільки на установку в нові трактори серії ХТЗ-170/240, але може використовуватися на вторинному ринку для тракторів серій ХТЗ-150К, 170 та 172.

Андрій Марченко подякував керівництву заводу насамперед за те, що саме нинішні керівники ХТЗ повірили в науковий потенціал вчених НТУ «ХПІ», профільної кафедри «Автомобіле- і тракторобудування» і дали їм можливість втілити їх задум зі створення оригінальної безступінчатим трансмісії. Він також висловив надію, що і надалі будуть реалізовуватися інноваційні наукомісткі проекти, поява яких просто неможливо без тісної співпраці наукової установи і промислового підприємства.

Леонід Товажнянський відзначив: «Спочатку була ідея, яка об'єднала творчі колективи вчених НТУ« ХПІ »та ХТЗ. Нею загорілися всі - від провідних вчених і інженерів до молодих співробітників. Спільними зусиллями вони створили новий образ трактора ХТЗ з безступінчатим трансмісією, який став свого роду символом успішної співпраці підприємства і університету. Така схема співпраці була популярною і раніше, коли існувало багато НДІ, а зараз ми повертаємося до того ж: під одним дахом розробка проходить три етапи: ідея - рішення - втілення ». «Для нас дуже важливо, що завод залучає до діяльності студентів і молодих вчених. Таким чином, фахівці можуть відчути реалії та умови роботи ще зі студентських років, так вони формують чітке уявлення, що їх чекає після захисту дипломів. З іншого боку, підприємство отримує молодих фахівців вже з досвідом роботи, тому їх адаптація на робочому місці відбувається швидше », -зазначає Євген Сокіл.

Нова трансмісія захищена трьома патентами України, особливості її роботи опубліковані в ряді статей в авторитетних наукових виданнях. На даному етапі дослідні зразки трансмісії вже виготовлені, проведені заводські стендові і ходові натурні випробування в складі трактора, які підтвердили ефективність створеної безступінчатим трансмісії. В даний час нова безступінчата гідрооб'ємно-механічна трансмісія ГОМТ -1С встановлена R03;R03;на трактор ХТЗ-210, на якому відпрацьовується її мікропроцесорна система управління і робота в складі трактора при виконанні транспортних і сільськогосподарських технологій.

Розроблена трансмісія викликала великий інтерес серед фермерів і фахівців в області сільгоспмашинобудування на міжнародній вистав













Калмиков Андрій - переможець першості НТУ "ХПІ" з самбо

На знімку - першокурсник, староста групи ТМ-73а, Калмиков Андрій.
Андрій знову став переможцем відкритого чемпіонату НТУ "ХПІ" з самбо




ХПІ онлайн випуск "Автомобіле- і тракторобудування"

Викладачі кафедри Автомобіле- і тракторобудування НТУ "ХПІ" про свої новітні розробки спільно колективом з АТ "ХТЗ", експериментальних дослідженнях і рівні навчання Відеоінтерв'ю викладачів НТУ "ХПІ"



Випуск журналу Agrotoday 2014

У журналі Ви знайдете:

1) Новинки техніки аграріїв.
2) Ефективне використання комплексів трактор-сільгоспзнаряддя.
3) Шляхи енерго- і грунтово-заощадження.
4) Перспективи розвитку техніки ХТЗ.
5) Родзинки агротехнічного застосування і агрегування тракторів ХТЗ з усім спектром грунтообробної і сіючої техніки.







Студент Ігнатов Олександр удостоївся грамоти ректора НТУ "ХПІ"

Студент групи ТМ-29бм Ігнатов Олександр є учасником вокального колективу "Сузір'я". Тільки за останній рік колектив брав участь в таких міжнародних і всеукраїнських конкурсах як: "Студентська весна", "Сл'нчев бряг" (Болгарія 2014 року), "Станиця студентська" (Київ), "Санремо" (2014 року).

Так, члени вокального колективу "Сузір'я", серед яких і Ігнатов Олександр, удостоїлися персональних грамот до міжнародного дня студента з рук ректора НТУ "ХПІ" проф. Л.Л. Товажнянського



День відкритих дверей 2014

Кафедра "Автомобіле- і тракторобудування" запрошує Вас відвідати День відкритих дверей, який відбудеться в неділю, 30 листопада 2014 року в Електротехнічному корпусі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Початок заходів о 9-00.

Їхати до станцій метро "Пушкінська" або "Архітектора Бекетова", потім - по вулиці Фрунзе.

Під час Дня відкритих дверей Ви зможете зустрітися з керівництвом НТУ "ХПІ" отримати відповіді на всі питання, а також взяти участь в екскурсії по лабораторії кафедри.

ХТЗ спільно з НТУ «ХПІ» розробили нову двухпоточну безступінчату гідрооб'ємно-механічну коробку для колісних тракторів серії ХТЗ-170/240

Харківський тракторний завод спільно з НТУ «ХПІ» розробили нову двухпоточну безступінчату гідрооб'ємно-механічну трансмісію (ГОМТ) для колісних тракторів серії ХТЗ-170/240 як альтернативу серійної ступінчастою механічною коробці передач 16х8 і розрахована на двигуни потужністю 125 ... 176 кВт (170 ... 240 л.с.).

Тісна співпраця колективу кафедри «Автомобіле- і тракторобудування» НТУ «ХПІ» та фахівців АТ «ХТЗ» при постійній увазі і сприяння в реалізації цього проекту з боку ректора НТУ «ХПІ» проф. Товажнянського Л.Л. і Генерального директора АТ «ХТЗ» Губіна В.В. дозволили в рекордні терміни створити наукомістку і високоуніфіцірованную безступінчату трансмісію для вітчизняних тракторів.

Її використання буде ефективно як на нових тракторах серії ХТЗ-170/240 так і на вторинному ринку при заміні існуючих східчастих механічних трансмісій на нові безступінчаті ГОМТ.

Нова ГОМТ викликала величезний інтерес серед фермерів і фахівців в області сільгоспмашинобудування на міжнародній виставці «Агросалон-2014» і на міжнародному форумі по відродженню фермерських господарств в Україні «Агропорт-2014».

Кафедра «Автомобіле- і тракторобудування» НТУ «ХПІ» за роки її існування внесла гідний внесок у становлення і розвиток наукової думки в області теорії автомобілів і тракторів. Вона займає одне з провідних місць за рівнем підготовки висококваліфікованих кадрів в області автомобіле- і тракторобудування.

Одне з головних наукових напрямків кафедри - структурний і параметричний синтез безступінчатих трансмісій сучасних транспортних засобів.













Студенти кафедри Автомобіле- і тракторобудування - переможці олімпіад і конкурсів

Одним із пріоритетних напрямків діяльності вузу є участь у і міжнародних конкурсах, олімпіадах бакалаврами, спеціалістами і магістрами. На кафедрі «Автомобіле- і тракторобудування» за останні роки студенти стали лідерами за кількістю призових місць на конкурсах і олімпіадах як по НТУ «ХПІ» так і по Україні.



Крім Всеукраїнських та міжнародних олімпіад за спеціальністю студенти кафедри беруть участь в конкурсах, які організують провідні світові корпорації, серед яких: Siemens, Microsoft, Bosch та інші. Так в 2013 році студентка групи ТМ-72Б (спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство») Катерина Харламова перемогла у відкритому міжнародному конкурсі молодіжних проектів Autodesk «Додай форму майбутнього».

В її проекті синтезована нова надійна, довговічна і екологічно безпечна конструкція колеса автомобіля на основі сучасного програмного продукту.

Войтенко Антон
Войтенко Антон (ТМ-70А)
Харламова Катерина (ТМ-72Б)
Харламова Катерина (ТМ-72Б)
Шульга Микита (ТМ-70Б)
Шульга Микита (ТМ-70Б)
Онопко Олександр (ТМ-21А)
Онопко Олександр (ТМ-21А)
Калмиков Андрій (ТМ-73а)
Калмиков Андрій (ТМ-73а)
Офіційна сторінка спільноти http://vk.com/autodeskeducation.

Переможцям надана можливість за рахунок корпорації Autodesk взяти участь в наступному етапі конкурсу, який відбуватиметься у м Лас-Вегас, США або, за вибором конкурсанта, отримати цінний приз.

збірка колеса
autodesc
Катерина Харламова в 2012 році закінчила Лисичанську багатопрофільну гімназію (Луганська область). Особливо були відзначені успіхи в галузі інформатики. В цьому ж році брала участь в конкурсі і поступила в НТУ «ХПІ» на кафедру «Автомобіле- і тракторобудування» за спеціальністю «Автомобілі та автомобільне господарство». Є старостою групи ТМ-72Б (3курс) і сумлінно виконує свої обов'язки. Член профбюро студентів факультету «Транспортного машинобудування». Професійно займається аеробікою. Захоплюється фотографією.

Катерина Харламова


Харламова Катерина (студентка 3-го курсу) - переможець заочного етапу олімпіади "CAD Olymp"

В рамках відкритого міжнародного конкурсу молодіжних проектів Autodesk "Додай форму майбутнього!" Катерина продемонструвала видатні успіхи в застосуванні систем автоматизованого проектування Autodesk в номінації "Екологічно-раціональне проектування в машинобудуванні" розробивши екологічно-безпечну конструкцію автомобільного колеса.

Офіційна сторінка спільноти http://vk.com/autodeskeducation.

Переможцям надана можливість за рахунок корпорації Autodesk взяти участь в наступному етапі конкурсу, який відбуватиметься у м Лас-Вегас, США або, за вибором конкурсанта, отримати цінний приз.

















Войтенко Антон отримав персональну подяку ректора НТУ (м.Київ)

Студент 4-го курсу кафедри "Автомобіле-і тракторобудування" Войтенко Антон Валерійович отримав персональну подяку від ректора Національного транспортного університету Дмитрієнко М.Ф. (М.Київ, 2014 року) за активну участь у всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальностю "Автомобілі та автомобільне господарство"







Шульга Микита зайняв 3-е місце студентської олімпіади зі спеціальності «Обладнання лісового комплексу»

На всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Обладнання лісового комплексу», що проходила в Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка (ХНТУСГ) 10.04.2014 Шульга Микита, студент групи ТМ-70б, зайняв 3-е місце серед 20 учасників.
Такого результату, враховуючи проходження навчання за фахом не пов'язаної безпосередньо з лісовою промисловістю, студент домігся завдяки ініціативності та зацікавленості в різнобічному розвитку як інженера, а також завдяки глибоким знанням в області конструкцій і принципів роботи механізмів і машин.






Онопко Олександр - багаторазовий призер міжнародних турнірів. Кандидат в майстри спорту з вільної боротьби

Онопко Олександр народився тисяча дев'ятсот дев'яносто три годe в пос.Краснопавловка. Закінчив Краснопавлівський багатопрофільний ліцей з фізико-математичним ухилом. З 2003 по 2011 рік займався в ДЮСШ "Спартанець" під керівництвом Іліметова А. Р. і Фороста С. А. Чемпіон Лозівського району та Харківської області, багаторазовий призер міжнародних турнірів. Кандидат в майстри спорту з вільної боротьби.
У 2011 році вступив в НТУ "ХПІ" на факультет Транспортного машинобудування, каф. "Автомобілі та тракторобудування" де продовжив свою спортивну кар'єру під керівництвом судді міжнародної категорії Ґрдзелідзе С. Р. З моменту надходження Олександр складається в збірній ХПІ з вільної боротьби. Чемпіон ХПІ і Харківських ВНЗ з вільної та класичної боротьби у ваговій категорії 74 і 84 кг.













Як вступити до НТУ "ХПІ" без ЗНО або продовжити навчання після технікуму

Відповідно до правил прийому до ВНЗ України в 2014года випускники технікумів мають можливість продовжити навчання за обраним напрямом без здачі ЗНО.
На кафедрі "Автомобіле- і тракторобудування" можна продовжити навчання за напрямами "Транспорт" (0106) та "Машинобудування" (0303) .

Кількість бюджетних місць за фахом "Автомобілі та автомобільне господарство" становить: 10 місць на II-й курс і 2 місця на III-й курс.

Кількість бюджетних місць за фахом "Колісні та гусеничні транспортні засоби" складає: 8 місць на II-й курс і 1 місце на III-й курс.

За результатами вступної компанії 2014 р ряди студентів-політехніків поповнюють випускники наступних технікумів:
Катерина Харламова
Харківський автотранспортний технікум імені С. Орджонікідзе
Харківський автомобільно-дорожній технікум
Харківський ордена «Знак Пошани» електромеханічний технікум транспортного будівництва
Чугуєво-Бабчанський лісовий коледж (г.Кочеток)
Харківський Комп'ютерно-Технологічний Коледж НТУ «ХПІ»
- Вовчанський технікум харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
Харківський механічний технікум імені А. А. Морозова
- Вовчанський технікум харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
- Вовчанський технікум харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
- Харківський коледж транспортних технологій
- Харківський коледж текстилю та дизайну
- Харківський індустріально-педагогічний технікум
- Харківський машинобудівний коледж
- Куп'янський автотранспортний технікум
- Красноградський технікум механізації сільського господарства








Патенти співробітників кафедри в 2014 р

Співробітники кафедри постійно беруть участь у госпдоговірній тематиці беручи участь в розробці сучасних пристроїв і систем автотранспортної та сільськогосподарської техніки. Одним з результатів спільної роботи з провідними підприємствами регіону є оформлення патентного захисту розробок на міжнародному рівні. Так в 2014 станом на квітень уже опубліковано 2 патенти на корисну модель і 1 патент на винахід.

Номер

Назва Автори

Дата публікації

103642

трансмісія транспортного засоби Калінін С.В., Самородов В.Б., Забєлішінській З.Е., Пономарьов Є.П., Скрипник І.А., Калиновський В.С., Шаповалов Ю.К., Шейко М.Ф., Чудновській О.М., Деркач О.І., Рябиченко Є.О., Аврунін Г.А., Мірошниченко М.В., Шуба С.О., Яловол І. В.

11.11.2013

86622

Гідрооб'ємно-механічна трансмісія транспортного засоби Самородов В.Б., Деркач О.І., Аврунін Г.А., Шуба С.О.

10.01.2014

86624

Гідрооб'ємно-механічна трансмісія транспортного засоби Самородов В.Б., Деркач О.І., Аврунін Г.А., Шуба С.О.

10.01.2014



Калмиков Андрій - переможець першості НТУ "ХПІ" з самбо

Раціональне використання часу дозволяє не тільки добре вчитися, але і активно займатися спортом. На знімку - першокурсник, староста групи ТМ-73а, Калмиков Андрій.
3.12.2013 Андрій переміг у відкритому чемпіонаті НТУ "ХПІ" з самбо у ваговій категорії до 83кг.




Досягнення студентів кафедри у 2013 р

Переможці олімпіад:
1. Войтенко А.В. (ТМ-70А) зайняв 1 місце за підсумкамі іншого етапу ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ Студентської олімпіади зі спеціальності "Теорія машин та механізмів"
2. Абрамов О.І. (ТМ-70А) зайняв 2 місце за підсумкамі іншого етапу ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ Студентської олімпіади зі спеціальності "Теорія машин та механізмів"
3. Чунчукова І.Г. (ТМ-78АМ) зайняв 2 місце за результатами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з Галузі науки "Транспорт", спеціальність "Експлуатація та ремонт ЗАСОБІВ транспорту"
4. Шумаков О.В. (ТМ-78БМ) зайняв 3 місце за підсумкамі іншого етапу ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ Студентської олімпіади зі спеціальності "Автомобілі та автомобільне господарство"
5. Войтенко А.В. (ТМ-70А) зайняв 3 місце за підсумкамі іншого етапу ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ Студентської олімпіади зі спеціальності "Опір матеріалів"
6. Лукієнко М.А. (ТМ-20) зайняв 3 місце за підсумкамі іншого етапу ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ Студентської олімпіади зі спеціальності "Деталі машин"




Заочне навчання за фахом ААГ

З 2014 року на заочному факультеті НТУ «ХПІ» передбачається відкрити спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство» для навчання за наступними освітньо-кваліфікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр». Таким чином, на кафедрі буде організований повний цикл підготовки за денним і заочним навчанням за спеціальностями «Колісні та гусеничні транспортні засоби» та «Автомобілі та автомобільне господарство».

Патенти співробітників кафедри за 2013

Новизна і актуальність спільних розробок співробітників кафедри і провідних підприємств галузі (ПАТ «У.П.Е.К.» і ПАТ «ХТЗ») щорічно підтверджується оформленням нових патентів на винаходи і корисні моделі. Так в 2013 станом на жовтень вже опубліковано 13 патентів

Номер

Назва Автори

Дата публікації

77312

трансмісія гібрідного транспортного засоби Самородов В.Б. Деркач О.І. Шуба С.О., Мірошниченко М.В., Яловол І.В., Рябіченко Є.О.

11.02.2013

101130

Гідрооб'ємно-механічна трансмісія транспортного засоби Самородов В.Б. Деркач О.І. Шуба С.О., Мірошниченко М.В., Яловол І.В., Рябіченко Є.О.

25.02.2013

78649

способ регулювання швидкості транспортного засоби з гідрооб'ємно-механічною трансмісією Самородов В.Б. Деркач О.І. Шуба С.О., Яловол І.В., Рябіченко Є.О.

25.03.2013

сто одна тисяча вісімсот п'ятьдесят одна

Коробка передач Калінін С.В., Самородов В.Б., Забєлішінській З.Е. Скрипник І.А. Калиновський В.С., Деркач. О.І. Рябіченко Є.О., Шаповалов Ю.К.

13.05.2013

81154

Гідрооб'ємно-механічна трансмісія транспортного засоби Самородов В.Б. Деркач О.І. Аврунін Г.А. Шуба С.О.

25.06.2013

130362

Росія

гідрооб'ємна-механічна трансмісія транспортного засобу Самородов В.Б. Деркач О.І. Шуба С.А., Мірошниченко Н.В., Яловол І.В., Рябиченко Е.А.

20.07.2013

09302

Білорусь

гідрооб'ємна-механічна трансмісія транспортного засобу Самородов В.Б. Деркач О.І. Шуба С.А., Мірошниченко Н.В., Яловол І.В., Рябиченко Е.А.

30.06.2013

81157

способ Екстреного гальмування транспортного засоби з гідрооб'ємно- механічною трансмісією Самородов В.Б. Бондаренко А.І. Єпіфанов В.В.

25.06.2013

81159

способ службового гальмування транспортного засоби з гідрооб'ємно- механічною трансмісією Самородов В.Б. Бондаренко А.І. Єпіфанов В.В.

25.06.2013

103553

способ регулювання швидкості транспортного засоби з гідрооб'ємно- механічною трансмісією Самородов В.Б. Єпіфанов В.В. Деркач О.І. Мірошниченко М.В. Шуба С.О.

25.10.2013

101711

Двопотокова муфта зчеплення Сергієнко М.Є. Сергієнко А.М. Худолій О.І.

25.04.2013

101756

Пристрій для захисту кузова транспортного засоби Худолій О.І. Сергієнко М.Є. Сергієнко А.М.

25.04.2013

102134

Багатоствольна пускова установка Сергієнко М.Є. Худолій О.І. Волков В.П. Волонцевич Д.О.

10.06.2013





Бондаренко Анатолій Ігорович обраний головою правління ради молодих вчених НТУ «ХПІ»

11 жовтня 2013 року відбулася конференція ради молодих вчених НТУ «ХПІ» на якій головою правління ради молодих вчених був обраний к.т.н., доцент кафедри автомобілі і тракторобудування, докторат, заступник декана факультету транспортного машинобудування з наукової роботи Бондаренко Анатолій Ігорович












Нові збірники статей (2013)

Вісник національного технічного університету «ХПІ». Збірник наукових праць. Серія: Автомобіле- та тракторобудування. - Х.: НТУ «ХПІ». - 2013. - № 29 (1002). - 162 с.

Зміст:

Автомобілебудування

1. Сахно В. П., Вербицький В. Г., Кондратьєв В. В. Вплив поздовжньої сили у плямі контакту ведучих коліс на курсову стійкість автомобіля
2. Сітовський О. П., Дембіцькій В. М. Обґрунтування та вибір крітеріїв ОЦІНКИ процесса електродінамічного гальмування во время руху гібрідного транспортного средства на затяжному спуску
3. Ніконов О. Я., Середина А. І. Перспективи використання електричного приводу в автомобілі
4. Самородов В. Б, Островерх А. О., Кожушко А. П. Аналіз технологічного режиму роботи безступінчатим гідрооб'ємно-механічної трансмісії з використанням вітчизняних гідроагрегатів автомобіля для ремонту нафтогазових свердловин
5. Нечитайло Ю. А, Бажінова Т. О. Оцінка режімів роботи гібрідніх силових установок
6. Куликов Ю. А., Ажиппо А. Г., Оробця Т. А. Вибір раціональних параметрів оребрення труб теплообмінних апаратів для в'язких рідин
7. Дячук М. В. Розробка імітаційно-фізичної моделі модулятору ABS пневматічної гальмівної системи вантажних автомобілів
8. Ліходій О. С. Визначення оптимальних параметрів кермового трапецій керованих осей напівпрічепа
9. Кльоц Д. М. Оцінка стійкості автомобіля проти заносу при русі по нерівній дорозі
10. Селевіч С. Г. Зважена медіанна фільтрація для короткострокового прогнозування швидкостей транспортних потоків br /> 11. Банников В. А. Вплив однонаправленного розвалу коліс одноосного причепа на ступінь його бокового зміщення

ТРАКТОРОБУДУВАННЯ

12. Самородов В. Б., Бурлига М. Б., Шуба С. А. Результати польових випробувань і порівняння їх з розрахунком для основних техніко-економічних показників тракторів
13. Ребров А. Ю., Кучков В. В., Красноярузького І. С. Дослідження тягово-зчіпних властивостей тракторних шин з використанням їх універсальних характеристик
14. Захарчук В. І. Оцінка доцільності переведення транспортних ЗАСОБІВ на Альтернативні паливо з технічної та екологічної позіцій

АВТОМОБІЛІ ТА Автомобільне ГОСПОДАРСТВО

15. Сахно В. П., Кузнєцов Р. М., Павлюк В. І., Костюк П. П. Експериментальна дослідження повороткості легкового автомобіля малого класу
16. Гарачук О. В., Кузьмін В. С., Акімова В. П. Формування обсягів виробництва послуг автосервісу
17. Монастирський Ю. А., Гальченко А. В. Статистичний аналіз причин віходів з ладу гідромеханічніх трансмісій кар'єрних САМОСКИДіВ вантажопідйомністю 30-45 т
18. Аргун Щ. В. Магнітно-імпульсні установки - джерела потужності у технологіях з Використання ЕНЕРГІЇ електромагнітніх полів

Експлуатація І Техніко-економічні ПОКАЗНИКИ АВТОМОБІЛІВ ТА тракторів

19. Коструб В. А., Кравченко А. П. Аналіз термокінетичних параметрів плетільних-пултрузійний процесу формування композитних стрижнів для силових автомобільних конструкцій
20. Смирнова А. О. Методика ОЦІНКИ палівної економічності гібрідніх автомобілів
21. Сакене О. П. Проблема нормування ресурсу шин вантажних автомобілів та Особливості прогнозування їх терміну служби
22. Кужель В. П. Методика налаштування моделі визначення дальності відімості дорожніх об'єктів в темну пору доби

МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ У МЕХАНІЧНІХ СИСТЕМАХ

23. Прилепський Ю. В., Грицук І. В. Використання фізичної моделі для дослідження процесів рекуперації в транспортних засобах з електричною передачею
24. Скворчевській О. Є. Обґрунтування возможности роботи елемента сопло-заслінка Із послідовно включених зворотнього клапаном
25. Куць Н. Г. Теплові насоси на транспорті
26. Ткаченко В. Н. Аналіз методик визначення коефіцієнта корисної дії хвильової зубчастої передачі


Вісник національного технічного університету «ХПІ». Збірник наукових праць. Серія: Автомобіле- та тракторобудування. - Х.: НТУ «ХПІ». - 2013. - № 30 (1003). - 162 с.

Зміст:

автомобілебудування

1. Сахно В. П., Корпач О. А. Методика визначення ряду передавальних чисел коробки передач за умови мінімального шляху розгону автомобіля
2. Ніконов О. Я., Шуляков В. М. Дослідження якості адаптивних нейро-фаззі регуляторів автомобіля на базі методу субтрактівної кластерізації
3. Бондаренко А. І., Хассан Аль Ражаб Дослідження процесса гальмування транспортних ЗАСОБІВ з пневматичним гальмівнім приводом
4. Дембіцькій В. М. Дослідження приводу гальмівної системи транспортного засоби з гібрідною силовою установкою та рекуперацією ЕНЕРГІЇ
5. Богатчук І. М, Прунько І. Б. Відновлення розмірніх параметрів зношеніх зовнішніх поверхонь штовхачів ЗІЛ-130 електроіскровім НАРОЩУВАННЯ и зміцненням
6. Клімов Е. С. Дослідження Траєкторії руху точки контакту жорсткий керованого фальш-колеса з опорною поверхнею при повороті на місці

ТРАКТОРОБУДУВАННЯ

7. Самородов В. Б., Удод І. В., Деркач О. І. Аналіз і технічне обґрунтування двухпоточной безступінчатим гідрооб'ємно-механічної трансмісії бульдозера
8. Артьом М. П. Методологія ОЦІНКИ функціональної стабільності машинно-тракторного агрегату за крітерієм стійкості руху

АВТОМОБІЛІ ТА Автомобільне ГОСПОДАРСТВО

9. Монастирський Ю. А., Сістук В. А. Закономірності руху колісної машини на повороті при примусовому регулювання обертання ведучих коліс
10. Кузьмін В. С. Оцінка уровня забезпечення якості послуг автосервісу
11. Ільченко А. В., Балюк В. Ю., Тростенюк Ю. В. Оцінка способу удосконалення фільтра-нейтралізатора відпрацьованіх газів дизеля
12. Шіндерук С. А. Універсальний інструмент магнітно-імпульсної рихтування в низькочастотному режимі діючих полів

Експлуатація І Техніко-економічні ПОКАЗНИКИ АВТОМОБІЛІВ ТА тракторів

13. Тырловой С. И. К моделированию эксплуатационных режимов высокооборотных дизелей
14. Сторчеус Ю. В. Використання принципів каскадного енергообміну у автотракторному дисковому двигуні
15. Кравченко А. П., Верительник Е. А. Исследования нарушений работоспособности автомобилей-тягачей в гарантийный и послегарантийный периоды эксплуатации
16. Смирнов О. П., Богаєвський О. Б., Смирнова А. О. Розрахунок еквівалентної витрати палива електромобілями у різних країнах
17. Кашканов А. А. Мінімізація суб’єктивності експертного оцінювання в задачах автотехнічної експертизи дорожньо-транспортних пригод
18. Потапенко В. В. Аналіз моделі технологічних станів кар'єрних самоскидів БелАЗ
19. Торлин В. Н., Ветрогон А. А., Мешков В. В., Булявец С. В. Тестовая вибродиагностика эксплуатационных свойств несущих систем транспортных средств
20. Волков В. П., Матейчик В. П., Комов П. Б., Комов О. Б., Грицук І. В. Організація технічної експлуатації автомобілів в умовах формування інтелектуальних транспортних систем
21. Серикова И. А. Вопросы измерения динамических характеристик корпуса автомобиля для задач поддержания курсовой устойчивости
22. Клец Д. М. Оценка влияния моментов, действующих на направляющие колеса, на показатели устойчивости и управляемости автомобиля

В ПОРЯДКУ ОБГОВОРЕННЯ

23. Пабат А. І., Крирєєв В. П., Дмитрієв В. В. Корисна модель системи протипожежної безпеки транспортного засобу

Ссылки для загрузки:
№ 29 (1002)
№ 30 (1003)


Результати приймальні компанії 2013

У 2013/14 навчальному році на бюджетну форму навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» було прийнято 42 студента. З них на навчання тривалістю 4 роки для випускників шкіл, гімназій, ліцеїв прийняті: на спеціальність «Колісні та гусеничні транспортні засоби» - 10 осіб, на спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство» - 20 осіб. На прискорене навчання тривалістю 3 роки для випускників технікумів, коледжів прийняті: на спеціальність «Колісні та гусеничні транспортні засоби» - 5 осіб; на спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство» - 7 осіб.
У 2013/14 навчальному році на бюджетну форму навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст і магістр» було прийнято 40 студентів. З них на спеціальність «Колісні та гусеничні транспортні засоби» - 14 осіб, на спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство» - 26 осіб.

Спартакіада ТМ і ІТ факультету

03 березня в новому спорткомплексі НТУ "ХПІ" відбулася щорічна спартакіада між факультетами ТМ і ІТ. Видатні студенти були відзначені ректором НТУ "ХПІ" Л.Л. Товажнянським і отримали грамота! Активну участь брали викладачі











Госпдоговірна тематика кафедри АІТ на 2013-2015 роки

Між НТУ "ХПІ" та АТ "ХТЗ" підписано рамковий договір про великомасштабне співробітництво. З липня 2013 генеральним директором АТ "ХТЗ" є випускник НТУ "ХПІ" Губин Владислав Валерійович, який надає величезного значення зв'язкам науки з виробництвом - НТУ "ХПІ" та АТ "ХТЗ"
На першому етапі з метою вирішення першочергових завдань планується задіяти 7 кафедр, на другому - 15-17 кафедр університету.
Провідну і координуючу роль з боку НТУ "ХПІ" грає профільна кафедра "Автомобіле- і тракторобудування"









Вийшли кафедральні збірники статей

Вісник НТУ "ХПІ" серія "Автомобілі та тракторобудування" № 60
Вісник національного технічного університету «ХПІ». Збірник наукових праць. Серія: Автомобіле- та тракторобудування. - Х.: НТУ «ХПІ». - 2012. - № 60 (966). - 135 с.

і Вісник НТУ "ХПІ" серія "Автомобілі та тракторобудування" №64 за 2012р
Вісник національного технічного університету «ХПІ». Збірник наукових праць. Серія: Автомобіле- та тракторобудування. - Х.: НТУ «ХПІ». - 2012. - № 64 (970). - 122 с.

Детально ознайомитися зі статтями можна на офіційному сайті бібліотеки ім. Вернадського





Шумаков Олег - призер конкурсу дипломних робіт бакалаврів

Студент Шумаков Олег Віталійович зайняв ІІ місце у конкурсі дипломних робіт бакалаврів за НТУ "ХПІ". Робота по темі "АТП для обслуговування вантажних автомобілів спеціального призначення" виконана під керівництвом старшого викладача Шуби Сергія Олександровича



Академія наук вищої освіти України

Академія наук вищої освіти України заснована в 2002. У 2012 видавництвом ТОВ "Брама-V" була підготовлена книга, особлива увага у якій слід звернути на стр.441, де представлена інформація про зав. каф. Самородовим В.Б .:


Обертас Сергій (ТМ-28ам) - призер універсіади з вільної боротьби

Студент групи ТМ-28ам Обертас Сергій зайняв ІІІ місце на Всеукраїнській універсіаді з вільної боротьби у ваговій категорії до 55кг. Змагання проходили у березні 2012

Колектив кафедри вітає Сергія з успішним виступом та бажає нових спортивних успіхів!

Участь в міжнародних виставках

На VII міжнародному салоні винаходів і нових технологій "Новий час" (27-29 вересня 2012р.) Запатентовані розробки НТУ "ХПІ" представляли співробітники ТМ факультету: асистент кафедри ДВС Матвеенко Володимир Володимирович і старший викладач кафедри АІТ Шуба Сергій Олександрович.

Були відзначені нагородами і грамотами наступні патенти і винаходи:

- Полімерна композиція (золота медаль);

- Спосіб комбінованої обробки матеріалів (золота медаль);

- Гідродинамічна муфта транспортного засобу (срібна медаль);

- Поршень для двигуна внутрішнього згоряння (срібна медаль).

Матвеєнко В. В. Шуба С. А. Матвеєнко В. В. Шуба С. А.


Матвеєнко В. В. Шуба С. А. Матвеєнко В. В. Шуба С. А.


Представники кафедри АіТ Представники кафедри АіТ


Представники кафедри АіТ Представники кафедри АіТ


Шуба С. А. Шуба С. А.


Працевлаштування випускників кафедри - "Українська промислова енергетична компанія"

Випускники кафедри АІТ (1999-2001) після проходження виробничої практики успішно працюють в складі одного з небагатьох в Україні конструкторських відділів, що займаються розробкою високотехнологічної продукції машинобудівного характеру в складі "Української промислової енергетичної компанії" (УПЕК):

- Головний конструктор Українського конструкторського бюро транс і шасі Гриненко Олексій Анатолійович (ТМ-25б, 2001 р.в.)

- Орламенко О.В. (ТМ-23б, 1999 р.в.)
Переможець конкурсу «Золотий проект УПЕК» 2009 за спільний проект «Коротка дискова борона-лущильник ДЛ-2,5»;
Переможець конкурсу «Золотий проект УПЕК» 2011 співавтор проекту «Агрегат ґрунтообробний ДЛМ-8»
Переможець конкурсу «Золотий проект УПЕК» 2012 співавтор проекту «Б-40. Балансирная ходова система сільськогосподарського бункера-перевантажувача об'ємом 40 м куб. »

- Слободянюк А.П. (ТМ-27а, 1999 р.в.)
Переможець конкурсу «Золотий проект УПЕК» 2009 за спільний проект «Коротка дискова борона-лущильник ДЛ-2,5»

- Смородінов С. М. (ТМ-24б, 2000 р.в.) - Кращий молодий конструктор 2011р за підсумками традиційного Чемпіонату професіоналів УПЕК, автор проекту «Культиватор передпосівної обробки»

- Бучко І. Г. (ТМ-24а, 2000 р.в.)
Лаура конкурсу «Кращий молодий конструктор УПЕК» 2012

- Панченко М. А. (ТМ-24а, 2000 р.в.)


Гриненко Олексій Анатолійович Гриненко Олексій Анатолійович


Випускники кафедри АІТ (1999-2001) Випускники кафедри АІТ (1999-2001)


ХV - перша Міжнародна науково-технічна конференція м Севастополь

Співробітники кафедри взяли активну участь в ХV - ій Міжнародній науково-технічній конференції: "Автомобільний транспорт: проблеми і перспективи", що проходила 10-17 вересня 2012 року в м Севастополь.
З доповідями виступили:
Завідувач кафедри Самородов В. Б., декан ТМ факультету к.т.н. проф. Єпіфанов В.В., доц. Бондаренко А.І.
Теми доповідей:
1. "Підсумки розробки в Україні безступінчатих трансмісій для тракторів потужністю 220-350 к.с."
2. "Безступінчасті гідрооб'ємно-механічні трансмісії як невід'ємній елемент СУЧАСНИХ тракторів."
3. "Безступінчасті гідрооб'ємно-механічні трансмісії як невід'ємній елемент СУЧАСНИХ автомобілів, будівельної и спеціальної техніки"


Підсумки вступної кампанії 2012

На кафедрі "Автомобіле- і тракторобудування" традиційно сформовані:
за фахом "Колісні та гусеничні транспортні засоби" - 1 група
за фахом "Автомобілі та автомобільне господарство" - 2 групи
Всі студенти заселені в гуртожитку і успішно приступили до занять.
За результатами співбесіди на 1-3 курси були зараховані випускники технікумів.

Студенти 1-го курсу Студенти 1-го курсу


Студенти 1-го курсу Студенти 1-го курсу


Студенти 1-го курсу Студенти 1-го курсу


Студенти кафедри АІТ зайняли 3-е місце на олімпіаді р Київ

Підготовлено матеріали до акредитації спеціальності 8.07010601 "Автомобілі та автомобільне господарство". 17-18.04.2012 експертна комісія в складі проф. Гутаревич Ю.Ф. і доц. Монастирського Ю.А. дала позитивний висновок про роботу кафедри по підготовці магістрів з ліцензованим обсягом 30 осіб.

Студенти кафедри АІТ зайняли 3-е місце на олімпіаді м Київ

На базі Національного транспортного Університету в м Київ 18.04-20.04 проходив 2-й тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Автомобілі та автомобільне господарство". Участь взяли 43 студенти з 19 вищих навчальних закладів України. Від кафедри брали участь: Шумаков Олег, Лупіенко Микола і Мітцель Миколи, який посів почесне 3-е місце.

Грамота Мітцель Микола студент АІТ Грамота за 3-є місце


Завідувач кафедри "АІТ" нагороджено почесною грамотою ОДА

Завідувач кафедри "АІТ" Самородов Вадим Борисович нагороджений почесною грамотою Обласної Державної Адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки, а також активну науково-педагогічну діяльність.

Почесна грамота ОДА Почесна грамота ОДА


Почесна грамота ОДА Почесна грамота ОДА


Конкурс студентських наукових робіт в області "Електротехніка та електромеханіка" в м.Дніпродзержинськ 2012

Студент кафедри "АІТ" Бородинов Роман зайняв ІІ місце Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт в секції "Електротехнічні системи і комплекси транспортних засобів" за наукову роботу: «Розробка математичної моделі" стартер-генератор-двигун "на базі вентильно-індукторної машини»

Диплом студента Бородинова Романа Диплом студента Бородинова Романа


Кубок Полтавської області з пауерліфтингу 1-е місце Ткаченко Андрій

Студенти кафедри АІТ Ткачов О., Коробка Т., Мітцель Н. отримали персональні заохочення ректора за успішну участь в олімпіадах за фахом.

Ректор Л.Л. Товажнянський Позравляю студента Ткачова Олега Ректор Л.Л. Товажнянський Позравляю студента Ткачова Олега


Ректор Л.Л. Товажнянський Позравляю студента Мітцеля Миколая Ректор Л.Л. Товажнянський Позравляю студента Мітцеля Миколая


Ректор Л.Л. Товажнянський вітає студентку Коробку Тетяну Ректор Л.Л. Товажнянський вітає студентку Коробку Тетяну


Урочисте нагородження в ректорської аудиторії Урочисте нагородження в ректорської аудиторії


Привітання видатних студентів в деканаті факультету ТМ Привітання видатних студентів в деканаті факультету ТМ


Кубок Полтавської області з пауерліфтингу 1-е місце Ткаченко Андрій

05-06 листопада в м Полтава пройшов кубок з силового триборства (пауерліфтинг).
Триборство, для тих, хто не знає, полягає у вправах трьох видів: присідання, жим, тяга. Переможцем стає спортсмен, який набрав в сумі максимальна вага.
НТУ "ХПІ" представляло два спортсмена: Павленко Дмитро (Інфіз) і Ткаченко Андрій (ТМ28б), зайняв 1-е місце з сумарною вагою 757кг (295 / 187,5 / 275)


Ткаченко ТМ-28б Ткаченко ТМ-28б


Ткаченко ТМ-28б Ткаченко ТМ-28б


Ткаченко ТМ-28б нагородження Ткаченко ТМ-28б нагородження


Ткаченко ТМ-28б нагородження Ткаченко ТМ-28б нагородження


Ткаченко, Ірошоянс, Костюк Ткаченко, Ірошоянс, Костюк


Харківському тракторному заводу - 80 років

30 вересня 2011 року відбулося урочисте святкування чудового ювілею - 80 -річчя від дня заснування Харківського тракторного заводу - нині Публічного акціонерного товариства «Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе ». Керівництво, випускники та весь колектив Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» в особі ректора НТУ «ХПІ» - Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, доктора технічних наук, професора Товажнянського Л.Л. гаряче і сердечно привітали всіх працівників і ветеранів підприємства з ювілеєм!

Знаменно, що в день ювілею офіційна делегація університету на чолі з ректором і в складі: проректора НТУ «ХПІ» з наукової роботи, Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, доктора технічних наук, < strong> професора Марченко А.П. , декана факультету професора Єпіфанова В.В. , завідувача профільної кафедри «Автомобілі та тракторобудування» доктора технічних наук, професора Самородова В.Б. і зам. декана факультету, кандидата технічних наук, доцента Сергієнко М.Є. була прийнята Генеральним директором АТ «ХТЗ» Серебряковим С. А. найпершою.

Глибокі і всебічні зв'язки ХТЗ і ХПІ живуть і розвиваються протягом вже 80 років, з того далекого січня 1930 року, коли на пустирі в 15-ти кілометрах від Харкова протягом 16- ти ударних місяців був побудований колос світового тракторобудування Харківський тракторний завод. У того ж 1930 році для підготовки кваліфікованих кадрів і науково-технічного супроводу виробництва на ХТЗ в Харківському механіко-машинобудівному інституті (тепер НТУ «ХПІ») створений автотракторний факультет і при ньому - профільна кафедра «тракторобудування» (тепер кафедра «Автомобіле- і тракторобудування »).

Наша добра і щира дружба вже протягом 80-ти років заснована на спільних роботах зі створення і модернізації тракторів з маркою ХТЗ, а також на підготовці висококваліфікованих фахівців для заводу.

У найкоротші терміни - за останні 5 років - завод виробив глибоку модернізацію тракторів класу 3 і 4 (серії 160 і 170) і навантажувача Т-156Б-03, створив новий колісний трактор класу 6 потужністю двигуна до 240л. с., освоїв виробництво і випуск промислового трактора ТС-10, модернізував і відновив випуск тракторів ХТЗ-3511 та ХТЗ-3523 для малих фермерських господарств та комунальних служб. Придбано нове сучасне обладнання, проведена оптимізація персоналу та виробничих площ заводу, впроваджена ІТ-система управління підприємством і багато іншого.

       Спільно з НТУ «ХПІ» успішно реалізується проект по створенню тракторів з потужністю двигуна 220-240 к.с. з прогресивними безступінчатими гідрооб'ємно-механічними трансмісіями з джойстіковим управлінням, інтелектуальними інформаційними системами контролю і діагностики систем трактора, навігаційним обладнанням для ведення точного землеробства. На основі структурного і параметричного синтезу така трансмісія розроблена вченими та аспірантами кафедри «Автомобіле- і тракторобудування», на основі сучасних інформаційних технологій підготовлений пакет конструкторської документації, трансмісія захищена трьома патентами і в жовтні 2011 р починається її виготовлення та складання (два примірника - для установки на стенд і відразу на трактор).

Ще раз від щирого серця щиро бажаємо всьому колективу і ветеранам Харківського тракторного заводу міцного здоров'я, процвітання, нових здобутків у створенні конкурентоспроможної продукції, збереження і примноження великих традицій ХТЗ.



Ректор НТУ «ХПІ» професор Товажнянський Л.Л. вручає святковий адресу виконавчого директора АТ «ХТЗ» Калініну С.В. Зліва на право: Шаповалов Ю.К.- головний інженер по перспективі, Калінін С.В., Соляник А.Н.- тех. директор, Єпіфанов В.В., Марченко А.П., Товажнянський Л.Л., Самородов В.Б.


При врученні подарунків При врученні подарунків. Зліва направо: Єпіфанов В.В., Марченко А.П., Товажнянський Л.Л., Самородов В.Б., Калінін С.В.


Прием у директора АО «ХТЗ» Серебрякова С. А Прием у директора АО «ХТЗ» Серебрякова С. А. Слева направо: Серебряков С. А., Товажнянский Л.Л.,Марченко А.П., Епифанов В.В., Самородов В.Б.


Преддипломна практика ААГ 2011

Студенти групи ТМ-76а за спеціальністю "Автомобілі та автомобільне господарство" Резніков Денис, Карпенко Михайло і Безязиков Роман   були розподілені на переддипломну практику - СТО по ремонту та обслуговуванню автомобілів ПЕЖО - ПАТ «ТЕТРО».


Інструктаж з техніки безпеки Інструктаж з техніки безпеки


Студенти практиканти разом директор СТО випускник Студенти практиканти разом з директором СТО Столяренко Н.С. (Випускник кафедри «Автомобіле- і тракторобудування» минулих років)


Стіл замовлень Стіл замовлень


Комп'ютерна діагностика Наумов Михайло (випускник кафедри) на стенді комп'ютерної діагностики зі студентами практікінтамі


Малярська ділянка Малярська ділянка


Резников стенд балансування колес Резников Денис на стенді балансування колес


Практика муфта зчеплення На зоні обслуговування та ремонту муфт зчеплення


Госпдоговірна тематика з АТ "ХТЗ"

Закінчено етап проектування безступінчатим двухпоточной гідрооб'ємно-механічної трансмісії для тракторів ХТЗ останнього покоління. Активно ведуться роботи по організації серійного випуску даної продукції, що дозволить тракторів ХТЗ вийти на новий технічний рівень і успішно конкурувати на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Не припиняються роботи з розробки науково-конструкторського зачепила для найширшого кола потенційних замовників в області авто-тракторобудування, залізничної техніки, технологічного оснащення і механізмів.
Кафедрі є, що запропонувати замовникам найвищого рівня, в тому числі Західноєвропейським, особливо в областях гібридних приводів і безступінчатих трансмісій і систем управління до них. В рамках останнього, кафедра активно співпрацює з компанією Sauer-Danfoss.

Конструкція водила Конструкція водила


Сервомеханізм для перемикання діапазонів Сервомеханізм для перемикання діапазонів ступінчатих і безступінчатих трансмісій


Інтегральна мікропроцесорна система Інтегральна мікропроцесорна система контролю роботи машинно-тракторного агрегата


ХІV Міжнародна науково-практична конференція

12-17 вересня в м Севастополь пройшла міжнародна конференція: "Автомобільний транспорт" Проблеми і перспективи ", на якій взяли участь представники кафедри.

Самородов В.Б.
Результати роботи НТУ «ХПІ» по впровадженню безступінчатих трансмісій в автомобіле- і тракторобудування України.

Самородов В.Б., Сергієнко О.М., Сергієнко М.Є.
Системний підхід до оцінки якостей автомобіля.

Самородов В.Б., Сергієнко О.М.
Методика побудови многопараметровой характеристик автомобільних і тракторних двигунів.

Сергієнко О.М.
Сучасні комп'ютерні технології при моніторингу тягово-швидкісних і паливо-економічних показників автомобіля.

Сергієнко О.М., Сергієнко М.Є., Карпенко М.Є.
Перспективи використання апаратного кошти VBOX при визначенні динамічних показників автомобіля.

Сергієнко М.Є., Маренич О.М.
Комплексна оцінка стану водія при керуванні автомобілем.









З 24 жовтня 2011 починає роботу елітарна школа "Автомобіліст"

з 24 жовтня розпочинає роботу елітарна школа "Автомобіліст". За результатами приймальної кампанії 2011 всі випускники елітарної школи вступили на перший курс факультету ТМ на бюджет.
На приймальню компанію 2012 року планується збільшити додаткові бали в конкурсі з 20 до 50. НТУ ХПІ вже виступив з відповідним клопотанням.

Набір на кафедру АіТ 2011

Незважаючи на меншу по відношенню до попередніх років кількість абітурієнтів в цілому по Україні, конкурс на по кафедрі дозволив набрати таку ж кількість груп, що і в минулому 2010 році.
Особливо слід відзначити переваги, які мали випускники елітарної школи "Автомобіліст" при зарахуванні і здачі ЗНО. Крім додаткових 20 балів, які в багатьох випадках були вирішальними, абітурієнти, в ході навчання зуміли систематизувати знання з фізики і Математики, отримані в школі
За фахом "Автомобілі та автомобільне господарство" приступили до навчання 2 групи, за фахом "Колісні та гусеничні транспортні засоби" - 1 група.

Захист дипломів 2011

Особливо хотілося б відзначити роботи студентів: Юр'єва Д.В. на тему "Розробка універсального СТО по ремонту та обслуговуванню автомобілів з колісною формулою 4х4" за спеціальністю "Автомобілі та автомобільне господарство" і студента Подмолоди Д.С. за фахом "Колісні та гусеничні транспортні засоби"









Госпдооговорна тематика кафедри з ХЗТО

Між кафедрою "АІТ" і ХЗТО укладено договір на розробку та обгрунтування структурної і кінематичної схеми двухпоточной трансмісії УПА-80ПХ з використанням для підйому і гальмування гідрооб'ємного приводу









Госпдоговірна тематика кафедри з У.П.Е.К.

Між кафедрою "АІТ" і АТ «« У.П.Е.К »» укладено договір на розробку конструкторської документації безступінчастим гидрооб'емниє механічної (ГОМТ) коробки передач енергонасичених тракторів класичної компоновки



Олімпіада зі спеціальності "Колісні та гусеничні транспортні засоби" в г. Киев

Студенти кафедри "АІТ" взяли участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Колісні та гусеничні транспортні стредства". Олімпіада проходила на базі Національного траспортного університету в м Київ. В олімпіаді взяли участь понад 40 студентів з ВНЗ України. Кафедру представляли Студений: Мітцель Микола, Шевцов Вадим і Кучков Віталій. Мітцель Микола зайняв 2 місце, а Шевцов Вадим отримав заохочувальну грамоту за 4-е місце.



Госпдоговірна тематика кафедри з ХТЗ

Між кафедрою "АІТ" і АТ «ХТЗ» укладено договір на розробку безступінчастим гідрооб'ємної механічної трансмісії (ГОМТ) для тракторів виробництва ХТЗ потужністю 220-240 к.с.



Олімпіада зі спеціальності "Автомобілі та автомобільне господарство" в м.Горлівка

Студенти кафедри "АІТ" взяли участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Автомобілі та автомобільне господарство" в м.Горлівка. Олімпіада проходила на базі Автомобільно-дорожнього інституту Донецького Національного технічного університету в м.Горлівка. В олімпіаді взяли участь понад 60 студентів з ВНЗ України. Кафедру представляли Студений: Мітцель Ніеолай, Міркотан Олексій і Решетняк Руслан, які зайняли 18, 32 і 43 місця відповідно.



Конкурс студентських наукових робіт в області "Електротехніка та електромеханіка" в м.Дніпродзержинськ

Студент кафедри "АІТ" Ткачов Олег зайняв ІІ місце Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт в області "Електротехніка та електромеханіка" за наукову роботу: «Динамічний розрахунок електромобіля на базі ЗАЗ 1102»

Журі та переможці Журі та переможці


Учасники олімпіади Учасники олімпіади


Диплом студента Ткачова О.Ю. Диплом студента Ткачова О.Ю.


Видатні випускники кафедри "Автомобіле-і тракторобудування" отримали дипломи з відзнакою в 2010р

2010г.
Булва А.А.
Бучко И.Г.
Киткар М.А.
Кузьменко С.И.
Іл'їн О.О.
Смородинов С.М.
Цибулько В.В.
Тютюнникова И.А.






Ювілей кафедри

80-років з дня заснування.



Вийшли збірки наукових праць НТУ "ХПІ" №38

Збірки присвячений 125-річчю НТУ "ХПІ" та 80-річчю кафедри "Автомобілі та тракторобудування". .
Тематичний випуск "Транспортне машинобудування" (протокол № 7 від 01 жовтня 2010 р.)





Асистент кафедри Селевіч Сергій Геннадійович захистив дисертацію

07 жовтня 2010 р на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.14 при НТУ "ХПІ" відбувся публічний захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук асистента кафедри "Автомобілі та тракторобудування" НТУ "ХПІ" Селевіча Сергія Геннадійовича. Тема роботи: «Удосконалення системи управління екстреним гальмуванням автомобіля в умовах невизначеності». Науковий керівник: завідувач кафедри транспортних систем ХНАДУ, д.т.н., професор Гецович Євген Мойсейович.

Госпдоговірна тематика кафедри

Укладено договори на виконання дослідно-конструкторських робіт з ЗАТ «ХТЗ» та ІГ «УПЕК» і науково-дослідних робіт з ДП «Завод ПТО» г. Харьков. Загальна сума договорів склала близько 900 тис грн.

Харитонова Ольга - лауреат 2-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади

20-22 квітня 2010р. в м.Горлівка пройшов 2-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Автомобілі та автомобільне господарство". Кафедру представляли 3 студента групи ТМ-75а: Харитонова Ольга, Новикова Тетяна, Архипенко Сергій. Харитонова Ольга посіла почесне 2-е місце. Новікова Тетяна і Архипенко Сергій відзначені грамотами за участь.

Бондаренко Анатолій Ігорович захистив дисертацію

24 березня 2010 р на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.02 при ХНАДУ відбувся публічний захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук асистента кафедри "Автомобілі та тракторобудування" НТУ "ХПІ" Бондаренко Анатолія Ігоровича. Тема роботи: «Удосконалення процесів модуляції тиску в пневматичному гальмівному приводі автомобілів». Науковий керівник: завідувач кафедри транспортних систем ХНАДУ, д.т.н., професор Гецович Євген Мойсейович.

Видатні випускники кафедри "Автомобіле-і тракторобудування" отримали червоні дипломи в 2009р

2009г.
Велигоцький Д.О.
Гальченко М.О.
Григо Р.Г.
Дереговский А.Ю.
Дружиніна К.Ю.
Ілінов О.О.
Сергієнко О.М.

Акредитація "Спеціалістів" АХХ

Пройшла акредитація підготовки «фахівців» за спеціальністю «Автомобілі та автомобільне господарство». (Рішенням ДАК від 17 грудня 2009 року (протокол №80) спеціальність 7.090258 «Автомобілі та автомобільне господарство» напряму 0902 «Інженерна механіка» акредитована для подготовки «спеціалістів» в кількості 50 чол. На денну форму навчання). Ведеться підготовка до ліцензування «магістрів» за спеціальністю «Автомобілі та автомобільне господарство»

Вступ до аспірантури

Ряди молодих фахівців кафедри поповнив випускник НТУ "ХПІ" 2009р. кафедра "Інформаційно-вимірювальна техніка" Маренич О.М.

Підсумки конкурсу 2009

За результатами роботи приймальної комісії на спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» і «Колісні та гусеничні транспортні засоби» в 2009 р був наступний конкурс:

КГТС:
Подано заяв: 76 шт
Конкурс склав: 3,8 чол / місце
Прохідний бал - 320

ААХ:
Подано заяв: 240 шт
Конкурс склав: 8 чол / місце
Прохідний бал - 350

У цьому році також продовжили освіту з 2-го курсу в групі 4 випускника технікумів за фахом ААХ

Захист дипломних проектів

Захист дипломних проектів за фахом "Колісні та гусеничні транспортні засоби".
Результати 5,5 років навчання представили 28 фахівців. Це були проекти, пов'язані з автомобільною (легкові і вантажні) і тракторної (колісні і гусеничні) тематиками. ДЕК справив професійну оцінку робіт і оцінив їх по достоїнству. Середній бал захистів склав 4,47. Студент Малин Юрій після закінчення НТУ "ХПІ" отримав диплом з відзнакою.

День відкритих дверей

У Палаці студентів НТУ "ХПІ" пройшов день відкритих дверей, на якому свої презентації представили всі випускаючі кафедри. Наші спеціальності викликали жвавий інтерес у випускників шкіл, технікумів. Наступний день відкритих дверей планується провести 12 квітня 2009 р. в палаці спорту НТУ "ХПІ".

Готується новий лабораторний стенд для випробування гідропідсилювача керма.

Готується новий лабораторний стенд для випробування гідропідсилювача керма. Разрабатка - студент ТМ-23А Архипкин В.С.

Придбання сучасного програмно-апаратного діагностичного комплексу BOSCH.

KTS 520 складається з апаратної частини, програмного забезпечення і набору необхідних для роботи кабелів і адаптерів. На сьогоднішній день величезний список діагностованих блоків управління: 52 марки автомобілів, 158 автомобільних систем, 1 260 типів автомобілів, близько 18000 блоків управління. Робота з KTS 520 здійснюється через програмне забезпечення ESI-tronic
У поєднанні з персональним комп'ютером KTS 520 утворює універсальний системний тестер (сканер), що працює з будь-якими електронними системами управління автомобіля.
BOSCH FSA 740 представляє агрегат для всебічного аналізу систем автомобіля, що увібрав в себе всі новітні розробки в області автомобільної діагностики, дозволяє швидко і безпомилково локалізувати різні несправності завдяки одночасному застосуванню методів системної і безпосередньої перевірки компонентів. Основу нового діагностичного комплексу FSA 740 становить вимірювальний модуль FSA з різними датчиками - для замірів фізичних величин (напруги, струму, опору, температури, тиску та ін.). Крім того, персональний комп'ютер з програмним забезпеченням SystemSoft-plus та ESI-tronic - об'єднує вимірювальний і системний модулі в потужний інструмент з пошуку несправностей.

На кафедру переданий автомобіль "БМВ-525" 1993 року випуску.

Автомобіль призначений для проведення лабораторних і практичних занять за фахом "Автомобілі та автомобільне господарство".

Виставка сучасних автомобілів.

Виставка сучасних автомобілів. Виставковому павільйон "Радмір Експо Хол" г. Харьков

Щорічна конференція "Проблеми і перспективи автомобільного транспорту" в м Севастополь.

Пройшла щорічна конференція "Проблеми і перспективи автомобільного транспорту" в м Севастополь.

  • Президія конференції: Самородов В.Б., Сахно В.П., Торлін В.Н., Кравченко А.П.
  • Представники кафедри: Сергієнко М.Є., Клименко Т.А., Мірошниченко Н.В.

    Урочисте вручення дипломів магістра.

    Завідувач кафедри професор Самородов В.Б. вручає диплом з відзнакою магістра Яковлєву В.В.
  • Головна          :            Історія кафедри          :            Освіта          :            Наука          :            Техніка          :            Кадровий склад

    Ukr, Rus